Все про мобілізацію в Україні: кого закликають, хто і де воюватиме і як проходять службу строковики

Загальна мобілізація почалася 24 лютого — вона триватиме 90 днів

Все про мобілізацію в Україні: кого закликають, хто і де воюватиме і як проходять службу строковики

Дедалі більше українців стає на захист своєї країни від російських окупантів. Загальна мобілізація йде повним ходом.

Про це на брифінгу розповів начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач, повідомляє Інформатор.

Що таке мобілізація, військовий резерв та призов

Мобілізація — це комплекс заходів, що проводяться з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних сил України, інших військових формувань перекладає на штати воєнного часу.

Військовий резерв — це резервісти, які є запасом особового складу для доукомплектування частин та підрозділів ЗСУ.

Призов на військову службу — це процес вивчення оформлення документів, проведення медоглядів, направлення військовозобов'язаних у військові частини.

Як відбувається мобілізація

Загальну мобілізацію в Україні оголосили у перший день вторгнення Росії – 24 лютого. Згідно з указом президента, протягом 90 днів територіальні центри комплектування мають провести призов.

Кого призиватимуть у першу чергу

Насамперед комплектування бойових військових частин проходило за рахунок резервістів першої черги та осіб, які уклали контракт на проходження служби у військовому резерві.

"Майже 100% резервістів, які були на обліку в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, вже вирушили до своїх бойових військових частин і сьогодні виконують завдання з оборони. Тому зараз ми проводимо мобілізацію військовозобов'язаних, які не входили до резервістів першої черги, а інших категорій", – уточнив Горбач.

Після резервістів мобілізації підлягають громадяни, які раніше проходили службу та мають досвід на відповідних посадах. Потім мобілізуються особи, які не мають за плечима досвіду військової служби, але є військовозобов'язаними. Перш ніж їх направити до військових частин, вони пройдуть підготовку у навчальних центрах ЗСУ. І лише після цього їм дозволять воювати.

Як мобілізують внутрішньо переміщених осіб

Кожен військовозобов'язаний громадянин України, який був змушений переїхати до іншого населеного пункту, має стати на військовий облік за місцем фактичного перебування. Після цього їх можуть мобілізувати та направити до військових частин чи навчальних центрів ЗСУ.

Мобілізація жінок

В окремих випадках жінки можуть бути мобілізовані за дефіцитними спеціальностями: медики, зв'язок, обчислювальна техніка, радіоелектроніка. Але на сьогодні жодна жінка без її згоди не була мобілізована.

Хто і де воюватиме

Розподіл військовозобов'язаних у регіонах визначається мобілізаційними планами. Вони будуть направлені в ті регіони та частини, де у цьому є найбільшою потребою.

Куди скаржитися на порушення прав під час мобілізації

Створено та працює «гаряча лінія» Міністерства оборони – 0 800 500 410, 0 800 500 442, 044 454 44 99. Якщо ви помітили порушення під час мобілізації, то можна звертатися до правоохоронних органів.

Як у воєнний час проходять службу строковики

Вони служитимуть у тилу у військових частинах. Але можуть бути обставини, що доведеться захищати свої частини на мирній території зі зброєю в руках.

"Якщо на мирній території почнуться бойові дії, строковиків на рівні з усіма залучать до оброни військових частин та країни зі зброєю в руках", - зазначив Горбач.

Чи можна з територіальної оборони переходити до ЗСУ та навпаки

Сили тероборони – один із видів ЗСУ. Переміщення між родами та видами ЗСУ можливе за рішенням керівництва за необхідності.

Нагадаємо, Верховна Рада затвердила указ про загальну мобілізацію. Крім того, президент України Володимир Зеленський виступив із черговим зверненням до українців, у якому він заявив про призов резервістів у особливий період.

Також Інформатор писав, що окупанти через брак ресурсів зупинили мобілізацію працівників комунальної сфери з ОРДЛО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube