П'ять країн НАТО допускають відправку своїх військових в Україну, але є умова

Читать на русском

Йдеться насамперед про допоміжний персонал, який проводитиме навчання та займатиметься іншою роботою без залучення до бойових дій

Читать на русском
Введення військ країн НАТО в Україну
Країни НАТО розглядають можливість відправки в Україну військових фахівців

Йдеться насамперед про допоміжний персонал, який проводитиме навчання та займатиметься іншою роботою без залучення до бойових дій

Нідерланди, Естонія, Литва, Латвія та Канада підтримали ідею президента Франції Еммануеля Макрона щодо введення військ країн НАТО в Україну. Країни розглядають можливість відправки в Україну військових фахівців. Планується, що вони виконуватимуть допоміжні функції, такі як навчання українських військових, передача знань і досвіду без залучення до бойових дій.

Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що західні лідери не повинні виключати можливість введення сухопутних військ в Україну. За її словами, такий захід може стати стримуючим фактором для Росії. Вона зазначила, що лідери мають обговорити всі можливості за зачиненими дверима, зокрема, те, що ще можна зробити, щоб допомогти Україні.

"Я думаю, що це також сигнали, які ми посилаємо росії, що ми не виключаємо різні варіанти. Тому що всі країни зрозуміли, що ми повинні зробити все, щоб Україна перемогла, а росія програла цю війну", - сказала Каллас.

Литовські чиновники також розглядають можливість відправки військових в Україну для навчання військ країни. Радник президента Литви Кястутіс Будріс заявив, що країна розглядає можливість відправки своїх інструкторів в Україну, але пріоритетом є підтримка озброєнням і боєприпасами.

"Ми говоримо про таку можливість, і робимо це досить відкрито. Є багато нюансів щодо того, що може статися і за яких умов", - сказав він.

Крім Естонії та Литви також підтримали заяву Макрона і Латвія. Там заявили, що в разі домовленості між союзниками направити війська НАТО в Україну, Латвія розгляне свою участь у цьому.

"Ми говоримо про таку можливість і робимо це повністю відкрито. Є багато нюансів щодо того, як це може статися і за яких умов, - заявив він. - Боєприпаси - це головний інструмент, який потрібен сьогодні і який був потрібен учора, але все вже на столі",- заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Його колега, міністр оборони Нідерландів Онно Айхельсхайм, також висловив свою думку з приводу відправки своїх військових в Україну. За словами нідерландського міністра оборони, якщо західні військові підуть в Україну, це має бути в рамках коаліції.

"Я думаю, що ви повинні тримати всі варіанти відкритими, щоб побачити, як ви можете краще підтримати Україну", - сказав Айхельсхайм, додаючи, що є інші способи допомогти Україні.

Канада також готова відправити в Україну своїх військових. Але тільки для навчання ЗСУ далеко від лінії фронту

"Я не хочу розміщувати особовий склад канадських збройних сил де-небудь поруч із театром бойових дій, де може скластися враження, що ми беремо на себе будь-який компонент бойової ролі", - сказав міністр оборони Канади Білл Блер.

Заява Макрона щодо відправлення західних військ в Україну

Нагадаємо, 26 лютого у Парижі на зустрічі з лідерами Євросоюзу президент Франції Еммануель Макрон заявив, що в майбутньому не можна виключити відправки в Україну західних військових. Він заявив, що Захід зробить усе необхідне для того, щоб росія не перемогла у війні, підкреслюючи, що поразка Москви є критичною для забезпечення безпеки та стабільності в Європі. 

Водночас президент України Володимир Зеленський позитивно відреагував на заяву свого французького колеги Еммануеля Макрона щодо можливості відправки західних військ в Україну. Президент підкреслив, що така допомога зміцнить обороноздатність країни. Зеленський вважає, що будь-які з ініціатив спрямовані на посилення України у відбитті російської агресії, будуть хорошими для всього світу. Президент також зізнався, що Макрон попередив його про нову ініціативу перед тим, як озвучити європейським лідерам, але - без деталей. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У нашому відео разом з Тарасом Котовим ми розглянемо всі фактори недовіри платників податків до органів контролю. Дізнаємося, де саме починаються проблеми та чому корупційні схеми не можуть бути подолані. Не пропустіть ці важливі розмисли та рекомендації в нашому відео. Приєднуйтесь до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.