Все було в тілах, крові, криках, стогнах, болі і смерті: медик Ткачов розповів про перші хвилини атаки РФ по Полтаві

Росіяни 3 вересня атакували ракетами полтавський інститут зв'язку, медик добровольчого батальйону Госпітальєри, відеограф Ігор Ткачов першим прибув на місце трагедії та невдовзі описав все, що відбувалося

Медик Ігор Ткачов, наслідки прильоту ракет по полтавському військовому вузу
Медик Ігор Ткачов розповів про операцію порятунку людей у інституті зв'язку

Медик добровольчого батальйону "Госпітальєри" Ігор Ткачов розповів про перші хвилини після ракетного удару росіян по полтавському інституту зв'язку, де за попередніми даними, загинуло 53 особи, а майже три сотні отримали поранення. Він написав, що мешкає поруч з місцем трагедії та першим опинився на місці прильоту, щоб допомогти постраждалим. Він також заявив, що загиблих могло бути менше, якби використовувалося якісне обладнання для порятунку поранених і була б краща підготовка медиків.

Про рятувальну операцію та свої враження від подій того дня він написав у своєму Instagram. Ткачов зазначив, що чітко чув, як ракети пролетіли над його будинком під час сніданку. Разом з Поліною Мельник вони одразу вирушили на місце події, щоб надати допомогу постраждалим. Прибули першими - ще до прибуття швидкої допомоги, на місці була лише машина ДСНС. Біля воріт знайшли кілька тіл з серйозними пораненнями, зокрема чоловіка з пробитою грудною кліткою. Добровольці швидко оглянули постраждалих, але не знали, що їх очікує далі.

Одежа військових госпітальєрів після операції порятунку
Одежа військових госпітальєрів після операції порятунку

Їм на допомогу приїхав друг, Стефанчук Ігор, якого вони нещодавно навчали тактичної медицини. Втрьох вони вирушили на пошук тих, кому ще можна було допомогти. Довкола панував хаос.

"Далі все було в тілах, крові, криках, стогонах, болі та смерті. Перед нами стояв старий величезний ЗІЛ, у який просто грузили поранених. Їх клали на тряпки, ковдри, двері, піднімали майже вище голови й закидали в багажник. Я не встиг навіть подивитися, що з ними. Коли прийшов, то вже просто допоміг докинути останніх поранених. Місця вже не було, двері закрили, і ЗІЛ поїхав через усе місто до лікарні, набитий людьми які вмирали", - розповів Ткачов.

На місці було багато важкопоранених людей
На місці було багато важкопоранених людей

Тим часом на місці трагедії залишилось ще десятки тіл. Рятувальники та військові зносили поранених під дерева, де організувався сортувальний пункт. Згодом прибули швидкі, а медики та волонтери намагалися врятувати тих, хто ще мав шанс вижити.

"Почали прибувати швидкі. Люди бігали, військові, волонтери, ми. Щохвилини приносили когось ще живого, щохвилини ми бігали від одного до іншого і накладали турнікети. У людей по три ампутації - це 3-4 турнікети на одну людину. Заклеювали оклюзійками проникаючі в грудних клітках, невдала СЛР (серцево-легенева реанімація - ред.), деякі вмерли під тими деревами на сортувальному пункті, деякі до дорозі в лікарню, деякі в лікарні, офіційно 271 поранений та 51 загиблий, це надто багато… Клята війна, бідні люди…", - пише Ткачов.

Співробітники ДСНС шукали загиблих під завалами
Співробітники ДСНС шукали загиблих під завалами

Він згадує, як швидко закінчилися турнікети, і медики змушені були використовувати китайські підробки. Ці засоби не завжди спрацьовували належним чином.

"Лікарі, які приїхали на швидких, точно не готувалися до такого: "Це ж Полтава, тут безпечно". Десь годину ми робили все, що могли: когось не врятували, а комусь зберегли життя. Намагаюсь ніколи не хвалитися, але я впевнений, що вчора ми врятували не одне життя, тому на цей раз перепрошую. На жаль, волонтери, схоже, вбили вчора в Полтаві більше людей, ніж ми змогли врятувати. Неякісні турнікети були всюди, і здається, що оригінальні сертифіковані були тільки у нас. Приносили пораненого з турнікетом, а турнікет китайський, докрутити його неможливо. Ми накладали свої, але вони швидко закінчувалися. Коли кричав: "Дайте турнікет", давали китайський, і я внутрішньо вмирав разом з цими людьми, яким знав, як допомогти, але не міг через те, що хтось, навіть не ворог, вирішив їх убити китайським лайном", - емоційно згадує Ткачов.

Ткачов розказав, що більшість не вміють користуватися турнікетами
Ткачов розказав, що більшість не вміють користуватися турнікетами

Другий його висновок — майже ніхто на місці не вмів надавати допомогу. Ткачов розповів, що на місці майже ніхто не вмів накладати турнікети. Він також розкритикував молодих дівчат-лікарів з довгими нігтями, які виявилися розгубленими.

"Деякі люди накладали турнікети, китайські, не докручували до кінця, але хоч щось і робили. Але таких було одиниці. Я давав свої турнікети, а люди не знали, що з ними робити. Лікарі, які приїхали, були молоді дівчата з довгими нігтями, які кричали, тряслися і не знали, що робити, розгублені. Їм просто вантажили важких, без рук і ніг, в конвульсіях, вмираючих людей в машини, і вони розгублювалися. У них я не побачив ні турнікетів, ні якоїсь організації процесу, нічого. Їх до такого не готували. Що робили ДСНС крім перенесення поранених, я точно не бачив, допомогти більшість з них нам не могла, аптечок в них я теж не побачив, можливо хтось з них накладав ті китайські турнікети, не знаю", - пише медик.

Загалом він зробив сумні висновки: неякісні турнікети та відсутність належної підготовки медиків призвели до більшої кількості смертей. Він закликав організувати навчання для рятувальників ДСНС і замінити китайські турнікети на якісні.

Удар по Полтаві 3 вересня: що відомо

3 вересня у мережі з'явилася інформація про жахливий удар по Полтаві - повідомлялося про приліт по скупченню військових ЗСУ. Втім пізніше Міністерство оборони України та президент Володимир Зеленський заявили, що ракетний удар двома балістичними ракетами відбувся по навчальному закладу у Полтаві - Інституту звʼязку. Одразу було відомо про велику кількість жертв та руйнувань.

На місці прильоту розгорнули оперативний штаб для надання допомоги мешканцям. У Полтаві оголосили триденну жалобу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube