Найближчі два місяці стануть критичними: обстріли українських міст можуть загостритися - військовий експерт

Ексрадник колишнього міністра оборони Олексій Копитько перерахував фактори, що впливають на посилену небезпеку ракетних ударів: серед них вибори у США - деталі

Обстріл Львова 4 вересня, експерт Олексій Копитько
Росія посилює тиск на цивільних українців перед виборами у США

Колишній радник міністра оборони Олексій Копитько вважає, що кількість обстрілів українських міст буде збільшуватись у найближчі місяці. Це пов'язано з тим, що напередодні виборів будь-яка зміна обраного курсу адміністрації США буде вважатися за поразку. Тож ані президент, ані Держдеп нічого не зможуть вдіяти, їм залишилося лише робити гучні заяви. Через це руки у Росії розв’язані. Копитько попереджає, що найближчі два місяці можуть стати критичними для України.

Про це військовий аналітик повідомив у себе в Facebook. На думку Олексія Копитько, окрім виборів у США це буде пов'язано із кількома ключовими факторами, зокрема намірами Росії.

Чому зростає кількість обстрілів?

На думку військового експерта, активізація обстрілів українських міст пов'язана з кількома причинами. По-перше, Росія прагне посилити тиск на Україну, намагаючись деморалізувати населення та зламати опір. Звірства проти цивільного населення можуть стати основним інструментом у цій стратегії.

По-друге, ситуація загострюється через політичні події у США, де наближаються президентські вибори. В останні 60 днів перед виборами кожна дія чи заява, яка не передбачає конкретних кроків до початку листопада (вибори президента США заплановані на 5 листопада - ред.), слугує передусім електоральним цілям, а не реальній допомозі Україні. Це стосується не лише США, а й деяких чиновників ЄС та НАТО.

"Чому обстріли міст. І чому вони будуть? І чому в найближчі два місяці їх швидше за все буде більше. Той випадок, коли є головна лінія, навколо якої все шикується. Вибори у США. 60 днів. 8,5 тижнів. Фінішна пряма. БУДЬ-ЯКІ заяви в цей період (навіть найприємніші для нас), але які не передбачають виконання ДО початку листопада, не означають НІЧОГО і переслідують виключно електоральні цілі. Це стосується не лише США, а й чиновників ЄС та НАТО, які йдуть у вересні – жовтні. Мають значення лише факти, виражені у матеріалі. Потрібно відкидати все "глибоко символічне", якщо воно не "глибоко матеріальне", - радить Копитько. 

Путін обрав зброєю звірячі обстріли мирного нселення. На фото - обстріл Львова 4 вересня
Путін обрав зброєю звірячі обстріли мирного населення. На фото - обстріл Львова 4 вересня

Вплив виборів у США на ситуацію в Україні

Олексій Копитько зазначає, що найбільш бажаний сценарій для чинної адміністрації США - створення видимості контролю або примирення. Це пояснює консервативний підхід до надання допомоги Україні в останні місяці, що може негативно позначитися на військовій ситуації. Існує ризик, що навіть затверджені конгресом пакети допомоги не будуть повністю реалізовані.

"У кожного гравця своє бачення бажаного результату та того, як ситуація з війною може позначитися на балансі різних сюжетів (Близький Схід, Тайвань, Африка та ін.). Цим і будуть зумовлені ходи. Чинна адміністрація США показує, що найбільш бажаний сценарій на 60 днів – щоб була якась видимість контролю чи замирення. Без різких рухів", - додає він.

Після виборів у США у листопаді, рішення про допомогу Україні на 2025 рік будуть ухвалені, але це означає, що ритмічна допомога, якщо така буде, розпочнеться лише ближче до весни. Це створює невизначеність щодо обсягів допомоги, що ускладнює планування військових операцій, зазначає військовий експерт.

"Негатив може бути підтверджений (або спростований) через 2 дні на черговому Рамштайні. Частина держав-партнерів уже зазначила, що рішення про допомогу Україні на 2025 рік ухвалюватиметься у листопаді за підсумками голосування у США. У бюрократичному плані це означає, що ритмічна допомога (якщо така буде) розпочнеться не з 1 січня, а ближче до весни. Тобто, 2025 рік поки що в тумані. Без оцінки обсягів допомоги дуже складно говорити про якісь перспективи. Цифра 40 ярдів, зазначена на саміті НАТО, поки залишається фантомом", - конкретизував він.

В умовах затримки військової допомоги США Путін відчуває свою безкарність
В умовах затримки військової допомоги США Путін відчуває свою безкарність

Можлива мобілізація в Росії та її наслідки

Ключовим фактором, який впливатиме на подальшу ситуацію, - це можливість нової мобілізації в Росії після 8 вересня, коли там завершаться регіональні вибори. Такий крок може посилити військовий тиск на Україну, хоча ефект від мобілізації буде відчутним не раніше листопада.

"Нова публічна хвиля масової мобілізації [у РФ] - це дія, на яку США будуть змушені реагувати. Нюанс у тому, що навіть якщо РФ форсує мобілізацію із понеділка, особливого ефекту на землі до листопада не буде. А ось спровокувати небажані ходи США можна. У зв'язку з чим в ефірі безліч міркувань на тему існування домовленостей: Росія не ескалює до виборів, а США щось нам не дозволяють і карають зниженням рівня допомоги, якщо ми сіпаємося", - роз'яснює політику США Олексій Копитько. 

Він упевнений, що ближче до виборів у США (кінець жовтня - початок листопада) Путін відреагує. Це може бути як демонстративний заспокійливий жест, чи загострення.

В Росії виношують плани нової мобілізації, вбиваючи дітей в Україні
В Росії виношують плани нової мобілізації, вбиваючи дітей в Україні

Ситуація на фронті та обстріли українських міст: що чекає Україну в найближчі два місяці

Загалом, ситуація на фронті залишається складною, але українські війська демонструють стійкість, що вже неодноразово зривало плани Кремля. За словами Копитько, останніми днями відбулося багато поганих новин, що стимулює потік драматичних оцінок майбутнього. Харків, Суми, Полтава, Львів, Кривий Ріг…але в осінь, за його словами, ми входимо набагато краще, ніж могли б.

"За 10 місяців операції на авдіївському напрямку російські війська захопили близько 1000 км. (Площа звільненої від кадировців території в Курській області). Насамперед у глибину вони просунулися на 35-38 км. Ширина прориву загалом 25 км. Вже видно, що росармія не має сил масштабно тиснути навіть на двох напрямках. На покровському напрямі вони зараз займаються забезпеченням флангів", - аналізує Копитько ситуацію на фронті.

За прогнозами військового аналітика, Україну очікує складний період, коли необхідно буде тримати оборону без значного підкріплення з боку міжнародних партнерів. Водночас важливо оперативно доносити інформацію про звірства російських військ до міжнародної спільноти, щоб змусити їх реагувати на дії Кремля.

"Єдиний напрямок, де Кремль може наростити зусилля наявними ресурсами – це звірства проти цивільного населення, які не виглядатимуть як ескалація, але похитнуть стійкість. Якщо не обрушити мотивацію української армії та підтримку армії тилом – треба проводити мобілізацію, чого у РФ не хочуть робити. Тиском на цивільних, РФ створює вилку: можливість продавлювати нашу армію з опорою на приховану мобілізацію та найманців, а також формуючи заділ під переговори. Це розкручує спіраль: що менша стійкість України, то менше допомоги ми реально отримаємо. Нюанс у тому, що громадяни України демонструють визначну стійкість. Через що плани Кремля вже неодноразово зривалися", - відмічає Копитько.

Рятувальники у Львові на місці ракетних обстрілів РФ
Рятувальники у Львові на місці ракетних обстрілів РФ

Він також попереджає, що нинішня ситуація може викликати ірраціональну поведінку у відповідь на дії. Мовляв, подальші дії можуть виглядати як знущання та приниження з боку Росії. 

"Тим, хто формує оцінки, настав час зафіксувати: заява Байдена про те, що "Полтава – це спроба зламати волю народу", на тлі заборони застосовувати далекобійні засоби та консервативного підходу до надання допомоги виглядає так, ніби в прагненні зламати волю українців Росія не є самотньою. Навіть якщо це не так. А виглядає – так. Коли живий організм (Україна) загнаний у кут, спливає кров'ю, перебуває під колосальним тиском і спостерігає дії, які виглядають як знущання та приниження, це може спричинити ірраціональну поведінку. Це факт. І до нього варто поставитись серйозно", - попереджає Олексій Копитько.

Але, констатує експерт, це виклик, який слід сприймати серйозно. У підсумку зазначимо, що найближчі два місяці стануть вирішальними для України. І важливо зберігати стійкість перед обличчям загроз.

До листопада терористичні атаки з боку РФ можуть посилитись
До листопада терористичні атаки з боку РФ можуть посилитись

Чому після обстрілу 8 липня стали зрозумілі подальші звірячі атаки РФ 

Журналісти Інформатора з липня попереджали, що атаки по цивільних об'єктах України будуть посилюватися. Це стало зрозумілим після масованого обстрілу Росією 8 липня, який тривав понад 12 годин, з використанням ударних "Шахедів", дронів-розвідників, а також балістичних і крилатих ракет.

Журналісти Інформатора вже тоді звертали увагу на те, що атаки по цивільних об'єктах у різних містах України будуть лише збільшуватися. Військові експерти наголошували, що прояв терористичного характеру цих атак буде тільки посилюватись.

Експерти також попереджали: на жаль, істерія кремлівського терориста, Володимира Путіна, наростатиме з кожним днем. Без союзників у війні проти України, бо Путін дедалі більше заганяє собі у безвихідний кут, не приховуючи своїх свідомих намірів атакувати громадянське населення, вбивати дітей та знищувати критичну інфраструктуру у великих містах-мільйонниках, таких як Київ, Дніпро, Харків, Кривий Ріг, Львів та інших, застосовуючи наднебезпечне балістичне озброєння.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube