Безугла озвучила шокуючі деталі ракетного удару по Полтаві: в будівлі було близько 700 військових

Евакуація військових відбувалася через короткий проміжок часу між тривогою та ударом і була вкрай ускладненою

Мар'яна Безугла, наслідки удару РФ по військовому вузу
Безугла розкрила шокуючі дані щодо загиблих військових під час удару росіян по Полтаві 3 вересня. Фото: ТРК Рудана

Скандальна народна депутатка Мар’яна Безугла поділилася подробицями російського ракетного удару по навчальному центру в Полтаві, який ворог завдав 3 вересня. Ця інформація обговорювалася під час засідання Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, членом якого є Безугла. Саме засідання проходило в закритому режимі.

У своєму телеграм-каналі Безугла написала, що на засіданні комітету нацбезпеки було озвучено, що в навчальному корпусі на момент удару російських військ 3 вересня перебувало близько 700 військових. Безугла повідомила, що під час навчального процесу пролунав сигнал тривоги. Після цього всі почали спускатися в укриття. Однак між тривогою та ударом пройшло менш ніж п'ять хвилин, що не дало можливості військовим вчасно дістатися безпечного місця.

Маршрут до укриттів пролягав через відкриту місцевість, через що уламки ракети почали падати на військових, які прямували до укриттів. Депутатка також зазначила, що всі, хто встиг сховатися до удару, залишилися живими. Крім того, на засіданні комітету було озвучено, що ДБР відкрило кримінальне провадження щодо недбалого ставлення до організації процесу евакуації та безпеки військових. Ось основні тези, якими поділилася Безугла:

  • У навчальному корпусі одночасно було близько 700  військових.
  • Жодного шикування не було. Під час навчального процесу всі почали спускатися в укриття.
  • Між тривогою та ударом пройшло менш ніж 5 хвилин.
  • Маршрут до укриттів лежав через відкриту місцевість.
  • Під час удару на людей, що рухалися до укриття, падали уламки.
  • укриттів було достатньо для всього особового складу, а маршрути та алгоритм дій під час повітряної тривоги були відпрацьовані.
  • у навчальному центрі використовували турнікети "Січ" для надання допомоги.
  • ДСНС не змогли назвати марку турнікета, також було зазначено, що накладати турнікет - це не їхня задача, їхня - витягувати людей з-під завалів і передавати медикам (проте турнікет часто є критично важливим протягом перших 1-2 хвилин!).
  • ДБР відкрило кримінальне провадження щодо недбалого ставлення.
  • Щодо попередніх аналогічних трагедій, коли загинули десятки військовослужбовців через ураження російськими засобами в місцях скупчення особового складу (шикування, підготовка тощо), ЖОДНІЙ особі серед керівництва ЗСУ не було вручено підозру.
  • Щодо трагедії в 128-й бригаді (шикування) - нікому не було вручено підозру, звісно, ніхто не отримав вирок.
  • В ЗСУ досі (!) немає стратегії щодо релокації, розосередження навчальних закладів до інших регіонів України, за кордон або під землю, і це на третій рік повномасштабного вторгнення, ситуація хаотична і без критеріїв.
  • Також вивчається ситуація з ППО та коректністю оповіщення.

Безугла додала, що присутні на засіданні були всі ключові особи: начальник центру, представники військової адміністрації, поліції, ДСНС, Генштабу ЗСУ, Міноборони, ДБР тощо. Вона також додала, що по прильоту ракет по полтавському військовому вузу є інші особливості, але їх вона відмовилася повідомити через "специфічні деталі для оприлюднення".

Від себе вона додала, що Сумщина та Полтавщина на додаток до Харківщини мають дуже уважно ставитися до повітряної тривоги, а будь-які скупчення людей повинні бути зведені до мінімуму, оскільки ці регіони межують з Курським плацдармом. Безугла зауважила, що військове керівництво, на жаль, цього не врахувало під час планування наступальної операції.

"Маємо наслідки. І це лише один випадок серед інших різних уражень за останній місяць. Без деталей", - підсумувала вона.

Про яку кількість жертв трагедії в Полтаві 3 вересня відомо

Станом на 5 вересня кількість загиблих у Полтаві зросла до 55 після ракетного удару по інституту зв'язку 3 вересня. Відомо про 328 поранених. Також повідомлялося, що загиблі можуть знаходитися під завалами будівлі. Станом на вечір 5 вересня ДСНС повідомило про завершення аварійно-рятувальних робіт на місці ракетного удару по навчальному закладу в Полтаві.

До ліквідації наслідків удару від ДСНС залучалось 36 одиниць техніки та 215 рятувальників Наразі фахівці проводять ідентифікацію вилучених рештків людських тіл.

Нагадаємо, що трагедія сталася після того, як 3 вересня російські війська завдали удару двома балістичними ракетами по Полтавському інституту зв'язку. Спочатку повідомлялося про влучання в скупчення військових, але згодом офіційні джерела підтвердили, що удар прийшовся по навчальному закладу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube