У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
В жовтні цього року 70% українців виступили за критику влади під час війни, ще в травні минулого року ця цифра була в рази меншою
Зараз більшість українців (70%) вважають, що критикувати можливі хибні рішення влади необхідно навіть під час війни. А у травні 2022 року таких було більш ніж вдвічі менше. Наполягають на уникненні будь-яких суперечок 25% громадян України.
Про це свідчать результати соцопитування Київського міжнародного Інституту соціології (КМІС). Зазначається, що серед українців безумовним є запит на єднання та уникнення внутрішніх чвар (зокрема, тому 81% українців виступають проти проведення виборів зараз).
"Проте відкритим є питання, наскільки допустимою взагалі є критика влади в умовах воєнного часу - чи може мати місце конструктивна критика, чи взагалі всі суперечки сприймаються як ослаблення країни? У травні 2022 року і повторно зараз, у жовтні 2023 року, КМІС поставив щодо цього запитання", - пишуть соціологи.
Так, результати опитування показали, що в жовтні 70% респондентів виступили за критику влади під час війни, проти - 25%. А у травні 2022 року 68% вважали, що всі суперечки треба відкласти, на допустимості критики влади наполягали всього 26%.
"Дійсно в Україні наростає критика дій центральної влади. Вочевидь, найбільшим фактором таких змін настроїв, коли 70% уже вважають доцільною критику, є питання корупції і українці не хочуть замовчувати її", - прокоментував результати опитування директор КМІС Антон Грушецький.
Наразі українців, окрім війни, найбільше турбує корупція. Це показало дослідження КМІС. Корупція непокоїть 63% українців.
Інші великі проблеми у суспільстві - низькі зарплати та пенсії. Також українцям не подобаються високі комунальні тарифи, повільна відбудова зруйнованих війною територій та безробіття.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.