Більше половини українців вважає, що вибори в Україні проводити треба, але є нюанс: деталі опитування

Читать на русском

Розбіжності виявилися в термінах проведення виборів

Читать на русском
Українці в опитуванні дали відповіді на важливі питання
Українці в опитуванні дали відповіді на важливі питання

Розбіжності виявилися в термінах проведення виборів

Головне питання, на яке немає однозначної відповіді українців – це проводити вибори під час війни, чи після війни. Розбіжності у деяких відповідях були виявлені під час соціологічного опитування групою «Рейтинг».

Опитування було проведено Соціологічною групою «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту. по всій території України (крім окупованих територій Криму і Донбасу) з 9 по 12 вересня 2023 року.

Цікавими виявилися відповіді українців, які стосувалися питань щодо термінів проведення майбутніх виборів в Україні та пріоритетів українців в виборчому процесі.

Головний нюанс полягає в тому, що відповіді на два різних питання суперечать одні одним. Наприклад, на питання: «Як ви вважаєте, які з цих виборів слід провести навіть незважаючи на воєнний стан?» виходить, що більше половини українців вважає, що вибори треба проводити під час війни. Цифра склалася з сукупності відсоткової частки відповідей:

  • 20% опитуваних за президентські вибори,
  • 39% - за парламентські,
  • 15% - за місцеві.

Рахуємо і виходить, що більшість українців – за проведення виборів під час війни. Цікаво, що думки українців приблизно однакові у всіх регіонах.

У той же час, на інше, пряме питання: «Якщо буде прийматись рішення про необхідність виборів, то, зважаючи на війну, коли варто їх проводити?» більшість половини опитуваних – а саме 62% - відповіли, що тільки після війни, скільки б не довелося чекати.

Що ще цікавого можна побачити в опитуванні? Наводимо цифри:

  • 22% опитуваних вважають, що якщо вбори проводити під час війни, то датою треба визначити березень 2024 року.
  • 41% вважають, що дуже важливо, щоб українці, котрі сьогодні перебувають за кордоном взяли участь у виборах, для 29% - скоріше важливо. При цьому для 17% опитуваних це зовсім не важливо.
  • 58% однозначно згодні з тим, що внутрішньо переміщені особи (ВПО) мають громадянський обов’язок проголосувати на виборах до Верховної Ради незалежно від їхніх планів повернутися на свої попередні місця проживання у майбутньому. Плюс 29% - скоріше згодні.
  • 50% опитуваних вважають дуже важливим, щоб внутрішньо переміщені особи (ВПО) взяли участь у виборах, а 37% - скоріше важливим.
  • 45% однозначно позитивно ставляться до того, щоб військові ветерани російсько-української війни створили свою власну політичну партію. Додаємо ще 33%, які ставляться до цього скоріше позитивно.
  • 37% опитуваних однозначно позитивно ставляться до активної залученості військових до існуючих партій. Майже стільки же – 36% - скоріше позитивно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.