В Україні суд змусив ВПО повернути соцвиплати державі
В Україні чоловіка, який отримував виплати для Вимушено переміщеної особи, змусили повернути державну допомогу. Це сталося після того, як справу розглядали в суді. Громадянин свою провину визнав. Стало відомо, в чому причина.
Як передає ТСН, таке рішення ухвалили на засіданні Томаківського районного суду Дніпропетровської області. Як виявилося, чоловік оформив статус Вимушено переміщеної особи, що дало йому право отримувати виплати від держави. Проте вже через місяць громадянин повернувся додому. Однак він не повідомив про це соціальним службам і продовжив отримувати соціальні виплати, хоч і фактично втратив на них право, згідно з законодавством.
За даними суду, чоловік у жовтні 2022 року знаходився в селищі Томаківка (Дніпропетровська область). Там невідомий запропонував йому спосіб отримати "легкі гроші". Після цього чоловік звернувся до Центрі надання адміністративних послуг Томаківської територіальної громади Нікопольського району Дніпропетровської області, де заповнив заяву про отримання статусу внутрішньо переміщеної особи. Однак перебував на новому місці проживання лише місяць і в листопаді 2022 року повернувся назад, не повідомивши про це соціальні служби.
Громадянина звинуватили в тому, що він незаконно отримував соціальну допомогу від держави в період з жовтня 2022 року до серпня 2023 року. Загалом йдеться про суму в розмірі 30 тисяч гривень. На суді чоловік розкаявся та визнав свою провину. Представники соціальних служб підтримали цивільний позов про повернення державі коштів. Тепер громадянин буде повертати державі 30 тисяч гривень.
Нагадаємо, раніше в Міністерстві соціальної політики ініціювали звуження кола тих, хто має отримувати грошову допомогу. Урядовці переконані, що соціальні виплати повинні надаватися лише малозабезпеченим громадянам. Більше не зможуть отримати виплати для Вимушено переміщених осіб:
Також раніше адвокатка Катерина Аніщенко пояснювала, за що можуть оштрафувати ВПО. Експертка зазначила, що під час воєнного стану чоловіки після переїзду на нове місце зобов'язані одразу ставати на військовий облік. Лише після цього варто звертатися до органів соціального захисту, щоб отримати статус Вимушено переміщеної особи. Якщо громадянин проігнорує цю вимогу, то може отримати штраф від 1,6 до 3,5 тисячі гривень.
"Щоб не порушувати процедуру і потім не платити адміністративний штраф, варто зробити саме в такій послідовності: спочатку військкомат, потім центр соціального захисту. В цілому можна звернутися спочатку і за довідкою ВПО, але якщо вас зупинять на вулиці для вручення повістки, то виникне питання, чому ви не повідомили військкомат про нове місце проживання", — пояснила експертка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.