ВПО попередили про штрафи: за які порушення можуть покарати

Штрафи можуть не оминути навіть переселенців у разі порушень встановлених правил

ВПО
Експерти пояснили, за що переселенцям можуть виписати штраф

В Україні Вимушено переміщені переселенці мають право на низку пільг та соціальну допомогу. Проте як виявилося, деякі громадяни можуть отримати штраф. Юристка пояснила, в яких випадках це можливо. До прикладу, штраф можуть отримати чоловіки, які не стали на військовий облік. 

Про це в прямому етері телеканалу "Рада" розповіла адвокатка Катерина Аніщенко. За її словами, йдеться про штрафи для чоловіків, які не стали на військовий облік. Річ у тім, що законодавство передбачає: чоловіки після переїзду на нове місце зобов'язані одразу ставати на військовий облік. Лише після цього варто звертатися до органів соціального захисту, щоб отримати статус Вимушено переміщеної особи.

"Щоб не порушувати процедуру і потім не платити адміністративний штраф, варто зробити саме в такій послідовності: спочатку військкомат, потім центр соціального захисту. В цілому можна звернутися спочатку і за довідкою ВПО, але якщо вас зупинять на вулиці для вручення повістки, то виникне питання, чому ви не повідомили військкомат про нове місце проживання", — пояснила експертка. 

 Зазначається, що якщо громадянин проігнорує цю вимогу закону, то він може отримати штраф. Йдеться про покарання в розмірі від 1,6 до 3,5 тисячі гривень. Остаточний розмір штрафу у кожному конкретному випадку буде встановлювати воєнком, який має трактувати відповідну норму на власний розсуд.

Допомога ВПО в Україні

В Україні вимушено переміщені особи мають право на державну допомогу. Йдеться про щомісячні виплати в розмірі 2 тисяч гривень на дорослу особу, а також 3 тисячі гривень на дитину або особу з інвалідністю. При цьому є категорії, яким виплати не продовжили. Допомогу ВПО не надаватимуть:

  • особам, які перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що підтверджуються документально (у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину тощо);
  • тим, хто повернувся до покинутого місця проживання;
  • ВПО, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

Також повідомлялося, що ООН збільшила виплати українцям, які постраждали внаслідок воєнних дій з метою допомогти їм задовольнити нагальні потреби, зокрема, на тимчасове житло, харчування та предмети особистої гігієни. З 1 жовтня вразливі верстви населення отримуватимуть 3 600 грн для кожного члена домогосподарства, замість раніше виплачуваних 2 200 грн. До категорій, які можуть отримати допомогу, внесли:

  • внутрішньо переміщені особи (ВПО) від 24 лютого 2022 року;
  • населення, постраждале внаслідок воєнних дій від 24 лютого 2022 року в таких областях, як Донецька, Дніпропетровська, Одеська, Запорізька, Харківська, Чернігівська, Сумська, Миколаївська, Херсонська;
  • люди, які повернулись до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни через військові дії від 24 лютого 2022 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube