Вплив на Іран та підтримка України: про що розмовлятимуть Байден та Сі під час зустрічі віч-на-віч

Читать на русском

Зокрема, торкнуться теми загострення на Близькому Сході

Читать на русском
Зустріч Байдена та Сі
Байден та Сі можуть обговорити вплив на Іран. Фото: Getty Images

Зокрема, торкнуться теми загострення на Близькому Сході

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден на зустрічі у Сан-Франциско зі своїм китайським колегою Сі Цзіньпіном планує обговорити війну росії проти України. Крім того, він хоче закликати його використати свій вплив для переконання Ірану не нарощувати ескалацію у війні ХАМАС з Ізраїлем. Відомо, що Сі прибув у США ввечері у вівторок, 14 листопада.

Про це йдеться у матеріалі Reuters та “Голосу Америки”. Відомо, що це перший візит правителя Китаю до США протягом останніх шести років. 

“Під час зустрічі, яка може тривати кілька годин, очікується, що Байден буде тиснути на Сі, щоб той використав вплив Китаю, аби переконати Іран не вдаватися до провокаційних дій і не заохочувати своїх маріонеток вступати в бій, щоб уникнути регіональної ескалації конфлікту між Ізраїлем і ХАМАС”, – зазначають оглядачі.

На думку журналістів, Байден поговорить про китайські “операції впливу” на закордонні вибори. Також він порушить тему статусу американських громадян, які, на думку Вашингтона, несправедливо утримуються в Китаї. Крім того, чиновники США очікують конкретних кроків для відновлення спілкування між двома країнами з наступних питань:

  • комунікації між військовими;
  • скорочення нелегальних потоків фентанілу з КНР;
  • управління розвитком технологій штучного інтелекту;
  • управління торгівлею і впливом на клімат.

Урядовці також очікують, що найближчим часом Пекін випробує Вашингтон на міцність. Зокрема, можуть скористатися тим, що США змістили фокус уваги на Україну та Ізраїль, переслідуючи власні амбіції в Індо-Тихоокеанському регіоні. Байден може сказати Сі, що зобов’язання там перед союзниками залишаються незмінними.

“Останніми роками Китай занепокоїв своїх сусідів кроками в Тайванській протоці, Південнокитайському та Східнокитайському морях – зонах міжнародних суперечок. Байден також висловить особливу прихильність безпеці Філіппін, повідомив один з американських чиновників”, – підкреслили у матеріалі. 

Крім того, координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки Штатів Джон Кірбі заявив, що Байден чітко дасть зрозуміти, що США будуть і надалі підтримувати Україну у боротьбі з російськими окупантами. За його словами, Китай міг би зіграти певну роль, щоб посприяти просуванню бачення українського лідера Володимира Зеленського щодо справедливого миру.

Зустріч Байдена та Сі

Лідери обох країн зустрінуться у середу, 15 листопада, під час саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва у Сан-Франциско. Головною задачею цієї зустрічі є відновлення військових зв'язків між двома державами. 

Ці переговори розглядають як шанс утримати конкуренцію країн у прийнятних рамках. Взаємини між державами вкрай напружені, а на тлі загострення ситуації на Близькому Сході та в Україні Пекін може спокуситися відкриттям ще одного фронту проти союзників Сполучених Штатів, цього разу в Тихоокеанському регіоні. Сі Цзіньпінь та Джо Байден мають обговорити широкий спектр питань, починаючи від запобігання ризикам взаємного обміну ядерними ударами й закінчуючи проблемою можливого втручання Китаю у вибори США. Водночас суперечності між країнами настільки великі, що не варто очікувати на якісь сенсаційні рішення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.