Вперше за рік їв фрукти: фото звільненого з полону українця підірвало соцмережі

Читать на русском

Звільнений з полону хлопець з яблуком - це ресторатор Максим Колесніков, якого росіяни схопили під Києвом у перший день війни

Читать на русском
Вперше за рік їв фрукти: фото звільненого з полону українця підірвало соцмережі
Люди у соцмережах зізнаються, що не можуть стримати сліз від цієї світлини

Звільнений з полону хлопець з яблуком - це ресторатор Максим Колесніков, якого росіяни схопили під Києвом у перший день війни

Мережу підірвало фото звільненого українця, який тримає у руці яблуко, не наважуючись його вкусити. Зовсім сивий і дуже виснажений молодий  хлопець вперше бачить фрукт за 11 місяців російського полону. 

"Здавалося б, він просто дивиться на яблуко. А ти дивишся на нього і ледве не плачеш", - написала у Facebook блогерка Олена Монова. 

Світлина розчулила дуже багатьох користувачів соцмереж. Хтось не стримував сліз, хтось ненависті до ворогів, які довели хлопця до такого стану.  

"Порвало. Я хочу щоб тієї країни не існувало. Зовсім. Щоб пустка. Ніхто не повинен переживати такого, щоб так дивитись на звичайне яблуко... Як же я їх ненавиджу!" - емоційно відреагувала на фото Ірина Гонопольська. 

Згодом друзі упізнали чоловіка. Виявилось, що це київський ресторатор і журналіст Максим Колесников. Він пішов захищати Україну як військовий у перший день війни й потрапив у російський полон. 

«Упізнати на першому фото нашого красивого, статного, стильного, дуже розумного, порядного та інтелігентного Макса дуже непросто. Від нього залишилася рівно половина тієї людини, яку я бачила в реальному житті востаннє. Змарнів, посивів зовсім. І те, як він дивиться на це яблуко... Страшно боляче, але в той же час неймовірно радісно! Яке нескінченне щастя, що він повернувся. І разом із ним ще 115 наших хлопців. Полон – ніяк не санаторій, усіх наших треба будь-що-будь забрати звідти і повернути додому. З поверненням, дорогі», – написала Катерина Золотарьова.

Фото:Главком

 Згодом стало відомо, що автор фото - Андрій Качор. І цю світлину він зробив випадково.

«Я думав зняти відео, але «промазав» кнопкою, і вийшло фото", – зізнався Андрій Качор. - Так, цей хлопець сказав, що боїться скуштувати фрукт. Але вже за секунду його страх змінився захватом від смаку.

Що цьому передувало? 

У суботу, 4 лютого, Україна та росія провели черговий обмін полоненими. Вдалося звільнити ще 116 наших людей. Також Україна повернула тіла загиблих іноземних волонтерів- добровольців - Крістофера Метью Перрі та Ендрю Тобіаса Метью.

Про це повідомив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак. За його словами, серед звільнених з полону — 8 бійців тероборони, 7 нацгвардійців, 6 бійців з Нацполіції, 5 прикордонників, двоє з ВМС та один представник ДСНС. Також додому вертаються 87 воїнів ЗСУ, двоє з яких - із ССО. Ці воїни - оборонці Маріуполя, херсонські партизани, снайпери з Бахмутського напрямку. Крім того вдалося повернути тіла загиблих іноземних волонтерів- добровольців - Крістофера Метью Перрі та Ендрю Тобіаса Метью, а також тіло загиблого воїна- добровольця – українця, який служив у Французькому іноземному легіоні та після початку повномасштабного російського вторгнення повернувся захищати Україну - Євгена Кулика.   

 

Як раніше писав інформатор, Людям, які перебували або перебувають зараз у російському полоні, держава виплатить фінансову допомогу. Для цього потрібне документальне підтвердження факту позбавлення свободи.  Для цього потрібно звернутись до міністерства деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

"Особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення свободи внаслідок збройної агресії проти України, може бути надана щорічна й одноразова державна грошова допомога, - йдеться у повідомленні. - Зокрема, на час перебування таких осіб у місцях несвободи передбачена фінансова підтримка у розмірі 100 тис. грн щорічно. Оформити вказану допомогу можуть члени їхніх сімей. Після звільнення з полону зазначені особи мають право на одноразову виплату від держави 100 тис. грн", - пояснюють у профільному міністерстві. 

Україна має достатній обмінний фонд для обміну полоненими з росією. Проте, країна-агресор не завжди виявляє інтерес до деяких груп військовополонених, які воювали проти України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.