Воювати проти рф необхідно навіть за відсутності підтримки Заходу: так вважає більшість українців - опитування

Україна переможе у війні, якщо західні партнери продовжуватимуть допомагати нашій державі, вважають близько 90% респондентів

Опитування, ЗСУ
Опитування провели на тлі затримки допомоги від США

Більшість українців переконані, що держава зможе протистояти російській агресії навіть за умови, якщо Захід припинить надавати підтримку. При чому 87% впевнені, що якщо західні партнери продовжать допомагати Україні, то наша держава переможе у війні. Також більшість висловила думку, що Україні необхідно продовжувати боротися з загарбниками навіть у випадку відсутності західної допомоги.

Сценарій припинення бойових дій за умови серйозних гарантій безпеки від Заходу та припинення ним підтримки України вважають прийнятним третина респондентів. Ще 10% не визначились. Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології у звʼязку з затримкою в Конгресі США затвердження запиту про військову допомогу Україні на 2024 рік.

Українцїв запитали, чи зможе наша держава досягти успіху у війні, якщо вона матиме підтримку Заходу. Також їм запропонували розглянути ситуацію, якщо відповідної допомоги більше не буде. Абсолютна більшість (87%) респондентів вважають, що якщо Захід допомагатиме Україні зброєю, фінансами та санкціями, то Україна зможе перемогти росію. 7% опитаних вважають рф "надто сильною" незалежно від рівня західної підтримки. Ще 6% не визначились з відповіддю на питання.

Опитування КМІС

Опитування КМІС

Далі респондентам запропонували розглянути два сценарії на випадок, якщо західна підтримка суттєво скоротиться:

  • "Бойові дії припиняються. Україна зберігає контроль над територіями, які зараз контролюються, а окуповані території офіційно не визнаються частиною Росії. Захід надає Україні серйозні гарантії безпеки або навіть членство в НАТО. Проте визволення окупованих територій відкладається на невизначене майбутнє";

  • "Бойові дії продовжуються. Україна продовжує намагатися тиснути на російських окупантів та шукати слабкі місця, що перешкоджає їм закріплювати свою владу на окупованій території. Також є можливість, хоч може і повільно, але потроху визволяти території. Але також є загроза для територій, які зараз контролюються Україною".

Так, більшість українців - 58% - вважають, що навіть у разі скорочення західної допомоги необхідно продовжувати бойові дії. Водночас вони погодились з тим, що у такому випадку є ризики для підконтрольних Україні територій.

За припинення бойових дій за умови надання Україні гарантій безпеки з боку Заходу у такому випадку виступили 32% респондентів. 10% не визначились.

Опитування КМІС

Опитування КМІС

"Ми бачимо, що більшість навіть у таких скрутних умовах зберігають віру у важливість боротьби та тиску на ворога. Проте дуже можливо, що у разі дійсно суттєвого обмеження допомоги та більшого відчуття наслідків цього громадянами, громадська думка швидко зміниться. І в цьому випадку позиція Заходу також лишається принципово важливою –-чи буде мати Україна (хоча би підконтрольні території) дійсно серйозні гарантії безпеки чи Захід знову хоче запропонувати чергову версію Будапештського меморандуму?" - заявив заступник виконавчого директора КМІС Антон Грушецький.

Опитування проводилося КМІС із 29 листопада до 9 грудня за телефонних дзвінків на випадкову вибірку номерів, визначених комп'ютером. Фахівці опитали опитано 1031 респондента від 18 років з усіх регіонів України (крім окупованого Криму) у віці 18 років та старше, які проживали на момент опитування на територіях, підконтрольних Україні до початку повномасштабної війни.

У мирний час статистична похибка такого опитування не перевищує б 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% - для показників, близьких до 25%, 2,1%-– для показників, близьких до 10 %, 1,5% - для показників, близьких до 5%. В умовах війни до похибки додається певне систематичне відхилення. Водночас автори дослідження висловили впевненість, що його результати досить чітко показують суспільні настрої.

США затримуються з ухваленням фінансування України

7 грудня законопроєкт про надання пакета допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, який був ініційований Джо Байденом, не пройшов процедурне голосування у Сенаті США. У Конгресу ще є час ухвалити рішення до 15 грудня, коли він має піти на різдвяні канікули. 

На тлі цих проблем президент України Володимир Зеленський відвідує Штати з робочим візитом. Лідер держави вже зустрівся з американськими виробниками зброї та запропонував створити в Україні європейський оборонний хаб. Також очікується, що Зеленський виступить перед американськими законодавцями та проведе перемовини з президентом Байденом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube