Україна переможе у війні, якщо західні партнери продовжуватимуть допомагати нашій державі, вважають близько 90% респондентів
Більшість українців переконані, що держава зможе протистояти російській агресії навіть за умови, якщо Захід припинить надавати підтримку. При чому 87% впевнені, що якщо західні партнери продовжать допомагати Україні, то наша держава переможе у війні. Також більшість висловила думку, що Україні необхідно продовжувати боротися з загарбниками навіть у випадку відсутності західної допомоги.
Сценарій припинення бойових дій за умови серйозних гарантій безпеки від Заходу та припинення ним підтримки України вважають прийнятним третина респондентів. Ще 10% не визначились. Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології у звʼязку з затримкою в Конгресі США затвердження запиту про військову допомогу Україні на 2024 рік.
Українцїв запитали, чи зможе наша держава досягти успіху у війні, якщо вона матиме підтримку Заходу. Також їм запропонували розглянути ситуацію, якщо відповідної допомоги більше не буде. Абсолютна більшість (87%) респондентів вважають, що якщо Захід допомагатиме Україні зброєю, фінансами та санкціями, то Україна зможе перемогти росію. 7% опитаних вважають рф "надто сильною" незалежно від рівня західної підтримки. Ще 6% не визначились з відповіддю на питання.
Далі респондентам запропонували розглянути два сценарії на випадок, якщо західна підтримка суттєво скоротиться:
Так, більшість українців - 58% - вважають, що навіть у разі скорочення західної допомоги необхідно продовжувати бойові дії. Водночас вони погодились з тим, що у такому випадку є ризики для підконтрольних Україні територій.
За припинення бойових дій за умови надання Україні гарантій безпеки з боку Заходу у такому випадку виступили 32% респондентів. 10% не визначились.
"Ми бачимо, що більшість навіть у таких скрутних умовах зберігають віру у важливість боротьби та тиску на ворога. Проте дуже можливо, що у разі дійсно суттєвого обмеження допомоги та більшого відчуття наслідків цього громадянами, громадська думка швидко зміниться. І в цьому випадку позиція Заходу також лишається принципово важливою –-чи буде мати Україна (хоча би підконтрольні території) дійсно серйозні гарантії безпеки чи Захід знову хоче запропонувати чергову версію Будапештського меморандуму?" - заявив заступник виконавчого директора КМІС Антон Грушецький.
Опитування проводилося КМІС із 29 листопада до 9 грудня за телефонних дзвінків на випадкову вибірку номерів, визначених комп'ютером. Фахівці опитали опитано 1031 респондента від 18 років з усіх регіонів України (крім окупованого Криму) у віці 18 років та старше, які проживали на момент опитування на територіях, підконтрольних Україні до початку повномасштабної війни.
У мирний час статистична похибка такого опитування не перевищує б 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% - для показників, близьких до 25%, 2,1%-– для показників, близьких до 10 %, 1,5% - для показників, близьких до 5%. В умовах війни до похибки додається певне систематичне відхилення. Водночас автори дослідження висловили впевненість, що його результати досить чітко показують суспільні настрої.
7 грудня законопроєкт про надання пакета допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, який був ініційований Джо Байденом, не пройшов процедурне голосування у Сенаті США. У Конгресу ще є час ухвалити рішення до 15 грудня, коли він має піти на різдвяні канікули.
На тлі цих проблем президент України Володимир Зеленський відвідує Штати з робочим візитом. Лідер держави вже зустрівся з американськими виробниками зброї та запропонував створити в Україні європейський оборонний хаб. Також очікується, що Зеленський виступить перед американськими законодавцями та проведе перемовини з президентом Байденом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.