У населений пункт спецпризначенці КОРДу Київської області заходили на зачистку на початку квітня 2022 року, одразу після бійців ЗСУ
Боєць спецпідрозділу "КОРД" з позивним "Алі" розповів про події, які відбувались на Київщині після 24 лютого 2022 року. Він разом зі своїми побратимами нищив ворожу техніку, евакуйовував людей. А згодом вони заходили на зачистки у деокуповані населені пункти.
Журналісти команди "Украина Сейчас" зустрілися з "Алі" у селі Андріївка. У населений пункт спецпризначенці КОРДу Київської області заходили на зачистку на початку квітня 2022 року, одразу після бійців ЗСУ.
"Коли ворог покинув село ми зайшли в Андріївку на зачистку. Тут повністю вся вулиця була розбита, у кожному подвір'ї знаходили багато боєприпасів, які залишили окупанти, коли тікали", - сказав "Алі".
За його словами, також було багато ворожої техніки. Спецпризначенці КОРДу перевіряли кожне подвір'я, вони ставили певні мітки.
"Ми брали з собою балончики і ставили мітки, де була крапка, то там більш-менш нормально. Знак оклику сигналізував про небезпеку. Це значить, що там знаходиться багато боєприпасів. Їх ставили для ДСНС, які потім розміновували територію", - розповів "Алі".
Боєць згадує, що рашисти тікали ганебно. Вони скидали і підривали БК просто у дворах мирних мешканців, щоб воно не дісталось ЗСУ.
"Вони могли зробити це в полі, але їм же потрібно обов'язково шкоду зробити", - акцентував "Алі".
Він згадав, що ціллю ворога був Гостомельський аеропорт. Захисникам вдалось розбити колону противника. Вони зазнали поразки.
"Алі" розповів, що спочатку евакуювали жінок, дітей, а потім поранених. Загарбники відкривали вогонь не дотримуючись домовленостей. Перші зачистки спецпризначенців КОРДу Київської області розпочалися з Броварського району.
"У Богданівці стався дуже жахливий випадок. У самому краї Богданівки проживала заможна родина. Під час окупації російські військові вдерлися на подвір'я зв'язали власника будинку, вистрелили йому у голову. Дружину чоловіка ґвалтували цілу ніч. Зі слів свідків, під ранок загарбники заснули, жінка взяла 5-річного сина і втекла. Після того, як вони прокинулися, її шукали по селі", - заявв "Алі".
У Бородянці було багато замінованих квартир і приватних будинків. "Алі" запам'ятався випадок, коли вони знайшли заміновану пральну машинку.
"Місцева жителька просила допомогти, пральну машину вдалось розмінувати", - згадав "Алі".
Квартири у Бучі були відкритими. Військові країни-агресорки виламували двері.
"Всюди був безлад, якщо вони не крали речі, то їх розбивали або розстрілювали: телевізори, холодильники, монітори та інше. Наш підрозділ виконував після звільнення Київщини виконував бойові завдання на Харківському напрямку, коли був успішний контрнаступ. було також дві ротації у Бахмуті. Наразі чекаємо на відрядження десь у гарячі точки", - додав "Алі".
28 березня 2022 року Збройні сили України звільнили Ірпінь, 31 березня — Бучу, і 1 квітня — Гостомель. Офіційно усю область деокупували 2 квітня. Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський нещодавно прокоментував річницю звільнення Київської області.
"Завдяки вдалим діям мотивованих воїнів Сил оборони, рік тому нам вдалося здобути стратегічну перемогу над російською армією і вибити її підрозділи з Київської області та Півночі загалом. Ця перемога стала фундаментом подальших успішних операцій", – заявив Сирський.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.