Організація наголосила, що для вирішення цих питань повинні бути підключені всі сектори держав, а не тільки сектор охорони здоров'я
Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала перелік з 10 проблем в сфері захисту охорони здоров'я, які потрібно вирішити світу в наступному році. Більшість з них стосуються коронавірусу.
Про це повідомила прес-служба ВООЗ,- передає Інформатор .
Спільна робота всіх країн
ВООЗ працюватиме з країнами над поліпшеннями їх готовності до протистояння поширенню вірусів. «Ця пандемія знову і знову показувала нам, що ніхто не в безпеці, поки всі не будуть в безпеці», - йдеться в повідомленні. Організація планує створити у 2021 році біобанк, щоб лабораторії різних країн могли обмінюватися між собою патогенними матеріалами і швидше вивчати виниклі нещодавно інфекції.
Прискорити доступ до тестів на коронавірус і вакцин
«Надання ефективних інструментів кожному, хто їх потребує, буде ключем до припинення цієї першої гострої фази пандемії і до вирішення викликаних нею криз в галузі охорони здоров'я та економіки», - повідомляє організація. ВООЗ запускає у 2021 році програму поширення 2 мільярдів вакцин, тестування для 500 мільйонів людей в країнах з низьким і середнім рівнем доходів, а також зміцнення систем охорони здоров'я різних країн.
Нова програма ВООЗ з первинної медико-санітарної допомоги
В її рамках, організація планує створити перелік медичних послуг, яких потребують певні країни, і допомогти їм в їх наданні. Також, вони проведуть глобальну компанію по поліпшенню професійних навичок медпрацівників.
Усунення нерівності в системах охорони здоров'я різних країн
«Ми будемо працювати з країнами для моніторингу та усунення несправедливості щодо здоров'я, пов'язаної з такими критичними питаннями, як дохід, стать, етнічна приналежність, життя у віддалених сільських або неблагополучних міських районах, освіту, наявність інвалідності та так далі», - йдеться у повідомленні.
Організація обіцяє забезпечити рівний доступ до медичних послуг для всіх країн і різних верств населення.
Розвиток науки
ВООЗ сприятиме розробці нових технологій для лікування глобальних хвороб, таких як хвороба Альцгеймера. Організація також буде підвищувати якість вже існуючих розробок.
Зменшити небезпеку вірусних захворювань
ВООЗ хоче побороти поширення ВІЛ, туберкульозу, малярії та інших небезпечних для людства інфекцій. Приклад з COVID-19 показав, що буде зі світом, якщо знехтувати захистом від одного вірусу. «У 2021 року ми допоможемо країнам отримати вакцини від поліомієліту та інших хвороб для людей, які пропустили вакцинацію під час пандемії. В рамках цього руху ми будемо працювати над поліпшенням доступу до вакцини проти ВПЛ, що може покласти край раку шийки матки».
Більш того, ВООЗ розробить Дорожню карту по забутих тропічних хворобах.
Розробка нових ліків від вірусних інфекцій
«Глобальні зусилля з викорінення інфекційних захворювань будуть успішними тільки в тому випадку, якщо в нас будуть ефективні ліки для їх лікування», - сказав ВООЗ. Акцент планується зробити на створенны нових ефективних протимікробних препаратів.
Профілактика і лікування незаразних захворювань
Як заявляє ВООЗ, люди з незаразними, але хронічними хворобами, такі як серцева недостатність, більш схильні до коронавірусу. У 2020 році, 7 з 10 людей померли не від вірусної хвороби. У зв'язку з цим, всесвітня організація у 2021 запустить безкоштовні програми лікування таких захворювань, як рак, діабет, хвороби серця та інших подібних.
Соціальна допомога малим острівним державам країнам
Для поліпшення глобального здоров'я ВООЗ націлений працювати з бідними острівними країнами, здоров'я населення яких страждає. «Ми будемо виконувати рекомендації Комісії ВООЗ / ЮНІСЕФ / Lancet 2020 року і продовжимо нашу роботу з поліпшення харчування і продовольчих систем у всьому світі», - передає організація.
Глобальна солідарність
«В нас є необхідність продемонструвати більшу солідарність - між країнами, установами, спільнотами та окремими людьми, закриваючи проломи в нашому захисті, на яких процвітає вірус», - робить висновок звіт ВООЗ.
У 2021 році організація буде розширювати партнерські відносини між країнами, а також знайомити їх і пропонувати свою співпрацю зі створеним у 2020 році Фондом ВООЗ.
Раніше ми повідомляли, що в світі зробили вже понад 5 мільйонів щеплень від COVID-19 .
Крім того, в Британії проводять випробування препарату, який дає миттєвий імунітет від коронавірусу .