"Це пісня про нашу невагомість у масштабах Всесвіту та водночас силу та важливість кожного моменту. Ми для Всесвіту цього маленька частинка і що б ми не робили – це лиш коротка миттєвість", — розповів Білий Бо.
Жінка ані в день крадіжки, ані пізніше не звернулася до банку
Сталася неприємність: вночі у жінки вкрали мобільний телефон, в якому був встановлений Приват 24. До грошей злодії дісталися лише рано вранці та викрали понад 30 тис. грн. Але жінка одразу не повідомила про це банк, а чекала декілька місяців. А потім пішла до суду, щоб розірвати договір.
У серпні 2021 року в ночі у жінки викрали мобільний iPhone XS MAX. В ньому було встановлено додаток Приват 24 з рахунками. О пів на шосту ранку шахрай двома платіжками вкрав понад 30 тис. грн кредитних коштів.
Вранці жінка дізналася про крадіжку та одразу звернулася із заявою до поліції. Там відкрили кримінальне провадження № 12021164500000952. Також жінка попросила банк не нараховувати проценти на вкрадений кредит. Але там їй відповіли, що це неможливо зробити, адже це створить нерівні умови для інших клієнтів.
Тоді жінка найняла адвоката і він відправив до ПриватБанку запит. В ньому захисник запитував, як банк підтвердив платежі та чи було верифіковано на телефоні мобільний застосунок Приват 24.
Проте в банку відмовилися відповісти через те, не було згоди розкривати банківську інформацію від клієнтки. Тоді жінка сходила до нотаріуса та оформила згоду, але банку вона не підійшла.
Що було у суді
Жінка просила суд розірвати кредитний договір з ПриватБанком. Своєю чергою банк також подав позов до жінки та вимагав повернути 36 тис. 968,80 грн кредиту та відсотків.
Суд встановив, що недостатньо лише мати фінансовий телефон клієнта. Потрібно ще обов`язково знати пароль входу до Приват 24 або, для його зміни, знати ПІН-код картки. Тому переказ грошей у системі Приват 24 був би неможливим, якби жінка не розголосила особисті дані.
До того ж вона вчасно не звернулася до банку і не заявила про крадіжку гаджета. Жінка дійшла до банку лише у жовтні 2021 року, хоча подія сталася у серпні. Крім того, вона не змінила фінансовий номер телефону, не доручила заблокувати її картки та постановити їх у СТОП-лист платіжної системи. Це і призвело до того, що шахраї вільно спустошували її рахунок.
Крім того, те, що жінка звернулася до поліції ще не говорило, що вона захистила свої рахунки. А якби правоохоронці знайшли винного, то у цьому разі потрібно було б звертатися з позовом до нього. Тому у жовтні 2022 року суддя Київського районного суду Одеси вирішила, що розривати угоду немає підстав. А ось повертати кредит та сплачувати судовий збір повинна.
Інформатор розповідав, що ПриватБанк видав кредит неповнолітньому без згоди батьків.