Технологію AirTag від Apple звинувачують у стеженні і причетності до вбивств користувачів: що відомо про скандал

Читать на русском

Майже півсотні користувачів Apple судитимуться з компанією через додаток для стеження AirTag

Читать на русском
Користувачі судяться з судом через додаток AirTag від Apple
Група позивачів наполягає на тому, що AirTag порушує конфіденційність

Майже півсотні користувачів Apple судитимуться з компанією через додаток для стеження AirTag

Компанія Apple зіткнулася з груповим позовом, в якому стверджується, що трекери AirTag призвели до несанкціонованого стеження, викрадення елітних авто та кількох вбивств. 40 позивачів заявили, що переслідувачі або потенційні вбивці використовують AirTag для відстеження своїх жертв. Перед цим трекери поміщають у сумку, автомобіль або безпосередньо вішають на людину.

Як повідомляє сайт Ars Technica, у колективному позові також йдеться про те, що Apple не зробила достатніх кроків для "захисту людей від небажаного, небезпечного відстеження". Наприклад, користувачі Android не мають ніяких захисних заходів від трекерів AirTag (сповіщень, які є в iPhone).

Позов займає майже 140 сторінок та містить розповіді про переживання жертв. Зокрема, багато жінок з-поміж тих, хто має намір звернутися до суду, кажуть, що їхні колишні партнери стежили за ними за допомогою AirTag. В іншому випадку юнак знайшов у підошві свого взуття трекер, встановлений вітчимом. Крім того, часто AirTag ховали в машинах або ліпили до днищ автомобіля.

У позові зазначають, що наслідки використання AirTag "були максимально серйозними". Відбулося кілька вбивств, у яких вбивця використав AirTag для відстеження жертви. В інших ситуаціях жертви використовували AirTag, щоб відстежити вкрадене майно та вичислити грабіжників, а при зустрічі з ними жертви були вбиті або вбивали злодіїв.

Один із випадків стався у січні 2022 року, коли жінку зі США переслідував її колишній чоловік за допомогою AirTag, поміщеного в її автомобіль. Зрештою чоловік застрелив жінку. За даними Міністерства юстиції США, щороку в США переслідують 7.5 мільйонів осіб.

Позов вказує, що фактична кількість жертв переслідування може бути набагато вищою, оскільки в поліцію повідомляється лише про 40% випадків. Зважаючи на це, Apple має тиждень для того, щоб відповісти на серйозні звинувачення, які містяться в колективному позові.

Мітки AirTag: для чого потрібні

Пошукові мітки AirTag від Apple були представлені на ринку навесні 2021 року. Незабаром після цього в Apple повідомили, що за користувачами пристроїв на iOS та iPadOS почнуть стежити та перевіряти їх фото та текстові повідомлення.

Спочатку трекери повинні були допомагати знаходити втрачені речі: (ключі, блокноти, гаманці та ін.) Діаметр мітки Apple AirTag всього 32 мм, товщина 8 мм, а вага лише 11 грамів. Але люди навчилися їх використовувати у власних цілях. Пристрої для відстеження AirTag вішали на собаках, щоб відстежувати тварин, які можуть втекти. Натомість собаки часто ковтали ці бездротові гаджети. У січні 2023 року розумну мітку назвали шкідливою для собак, про небезпеку використання попереджували ветеринари та захисники природи.

За словами представників Apple, AirTag створено так, щоб уникати або перешкоджати небажаному відстеженню за допомогою повідомлень на телефон. Згідно з інформацією на сайті Apple, якщо чужий AirTag поміщений у сумку або куртку користувача, iPhone помітить це і надішле повідомлення з текстом: "AirTag виявлений поруч вами. Власник може бачити розташування цього AirTag". Компанія стверджує: якщо людина не може знайти AirTag, через певний час пристрій видасть звук, щоб дати знати, де він знаходиться. Проте позивачі стверджують, що повідомлення з’являється не відразу, а деякі люди не отримували жодного сповіщення в період до дня після того, як пристрій був підкинутий. 

Користувачі Android тим паче не захищені, та Apple планує впровадити опцію відстеження для них після того, як укладе угоду з Google про співпрацю в галузі "заходів проти переслідування" у травні 2024 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.