Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Через військові дії населені пункти фактично стерті з лиця землі
Внаслідок ворожих обстрілів частина міст та сіл в Україні опинилися під загрозою зникнення не лише з карт, а й з лиця Землі. Руйнування в окремих населених пунктах настільки значні, що від колись квітучих міст і селищ не залишилось живого місця. Росіяни знищили їх повністю. Один із таких прикладів - нещодавно деокуповане Роботине. Він колись відомого в Україні села залишилась тільки пустка.
Про повністю знищене Роботине розповів глава Запорізької ОВА Юрій Малашко у коментарі "Апострофу". Він додав, що понад шість сотень мешканців не мають більше дому - їм нікуди повертатись, бо селище зруйноване повністю.
"Якщо говорити про сам населений пункт, його практично немає, він повністю зруйнований", — пояснює керівник Запорізької ОВА.
На думку Малашка, окремі населені пункти можуть взагалі зникнути з карт вже невдовзі. Слід уважно дослідити, чи варто відновлювати зруйновані ворогом села, чи простіше збудувати нові.
"Ми зараз розуміємо, що якихось населених пунктів може й не бути. Будемо вирішувати, чи варто їх відновлювати взагалі, чи краще зробити інший населений пункт", — підкреслив він.
Російська агресія в Україні завдала величезних руйнувань. За даними української влади, понад 2000 населених пунктів були пошкоджені або зруйновані внаслідок бойових дій.
Олена Шуляк, голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, заявила, що деякі з цих населених пунктів, можливо, не будуть відновлені.
Найбільше зруйнованих населених пунктів розташовано на Донбасі. У Луганській області майже повністю зруйновано Сєвєродонецьк, Попасну, Рубіжне, Щастя та Кремінну. На Донеччині практично одні руїни залишилися від Волновахи, Вугледара, Мар'їнки, Лимана та Соледара.
Шуляк каже, що рішення про те, чи відновлювати ці міста, буде болючим. Вона наголошує, що деякі з них, як-от Бахмут, є знаковими для України та мають важливе історичне значення.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Ізюм, який 10 вересня святкував День звільнення від російських окупантів, все ще страждає від наслідків війни. Більшість багатоповерхових будинків у місті зруйновані або пошкоджені, а відновлення йде повільно через близькість лінії фронту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.