Рік після деокупації: як оговтується Ізюм та його мешканці - фоторепортаж

В центрі Ізюма все виглядає так, ніби запеклі бої тут тривали ще тиждень тому, відновлення міста йде в повільних темпах

Річниця звільнення Ізюма
10 вересня - День звільнення Ізюма від російських окупантів

В Ізюмі на Харківщині, який 10 вересня святкує День звільнення від російських окупантів, більшість багатоповерхових будинків зруйновані та згорілі. Відновлення міста йде повільно, адже воно знаходиться ще надто близько до лінії фронту. Руйнування є навіть в центрі. Попри це люди поступово повертаються в Ізюм, зараз жителям підключають газ, електрику, є водопостачання.

Як повідомляє кореспондент Інформатора, навколо центру все виглядає так, ніби запеклі бої тут тривали ще тиждень тому. Проте в Ізюмі працює транспорт, відкриваються магазини, дітей та молоді на вулицях стає все більше. Люди повертаються, бо це їхній дім.

Діти на вулицях зруйнованого Ізюма
Діти на вулицях зруйнованого Ізюма

Фонтан на центральній площі милує око. Проте за ним - вщент зруйновані будівлі. Це красномовна картина сьогоднішнього Ізюма.

Позаду фонтану зруйнована будівля
Позаду фонтану зруйнована будівля

Попри проблеми у місті настрій в жителів Ізюма сьогодні святковий. Вже рік як позаду залишилися жахи окупації рф.

Ізюм святкує деокупацію
Ізюм святкує деокупацію

У центрі міста багато що нагадує про обстріли. Наприклад, на вулиці можна побачити прострілений пам'ятник.

Прострілений пам'ятник в центрі
Прострілений пам'ятник в центрі

Всередині багато будівель також пошкоджені. Там можна побачити сліди від куль. 

Ось так виглядають більшість будівель всередині
Ось так виглядають більшість будівель всередині

На вулицях можна побачити понівечені будівлі. Їх пошкодження виглядають ще більш серйозними.

Ззовні будинки ще більше пошкоджені
Ззовні будинки ще більше пошкоджені

Але попри це життя в місті триває. У парках і на вулицях гуляють люди.

Життя в Ізюмі триває
Життя в Ізюмі триває
Ось такий Ізюм в річницю деокупації
Ось такий Ізюм в річницю деокупації

 

Деокупація Ізюма та реалії життя в місті

Ізюм разом із Куп’янськом на Харківщині звільнили від російських загарбників 10 вересня 2022 року. Напередодні британська розвідка опублікувала дані, що російським силам навколо Ізюма загрожує повна ізоляція. Щоб не потрапити в оточення, 10 вересня окупаційна влада оголосила про відступ з міста. Росіяни назвали це "жестом доброї волі". За собою загарбники залишили у місті великі руйнування - пошкоджень зазнали 80% об'єктів у місті, також загинули понад 1000 цивільних мешканців.

Сьогодні, у річницю звільнення Ізюма, у центрі зібрались місцеві жителі, а серед них - десятки байкерів: місцевих та з різних куточків України. Вони влаштували благодійний мотопробіг та передали кілька мотоциклів на потреби армії. Нинішнє свято - це маленька радість для усіх містян, які пережили жахіття окупації та дочекались звільнення українського міста Ізюм.

В Ізюмі після деокупації виникли великі проблеми з опаленням будинків. Ця проблема не сильно покращиться цього року. Так, після звільнення міста місцевій владі з 24 котелень вдалося під'єднати лише 10. Таким чином минулого сезону з теплом були 90 будинків. Цього року вдалося під'єднати до систем ще 44 будинки.

Центральна котельня в Ізюмі повністю знищена росіянами. У будинках, які дуже сильно постраждали від обстрілів, неможливо відновити систему опалення. Є такі, де вона просто розмерзлася. Для вирішення цього питання закупили 10 модульних котелень, які розташовуватимуть у районах і які зможуть опалювати будинки.

Але самі мешканці Ізюма теж беруться до вирішення проблеми з опаленням. У квартирах на балконах вони встановлюють буржуйки та облаштовують підвали, щоб можна було пережити майбутню зиму. Відомо, що опалювальний сезон 2023-2024 технічно в Ізюмі розпочнеться з 1 листопада.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube