Військовий звернувся до Зеленського через недобудований ЖК від Київміськбуду

Читать на русском

Військовий просить президента захистити тисячі інвесторів, що залишились без житла

Читать на русском
Військовий та президент Володимир Зеленськкий
Військовий та президент Володимир Зеленськкий

Військовий просить президента захистити тисячі інвесторів, що залишились без житла

Скандал навколо Київміськбуду набирає обертів. Наразі втрутитись у вирішення проблем інвесторів, які не можуть отримати оплачене ними житло в Києві просять президента Володимира Зеленського.

Так, у YouTube з’явилось відео, де людина у формі ЗСУ та балаклаві звертається до верховного головнокомандувача з цим питанням. Відео набрало чимало лайків та схвальних коментарів. Їх автори пишуть, що такі проблеми є й з іншими забудовниками.

 

“Володимире Олександровичу! Я військовий медик евакуаційної бригади окремого стрілецького батальйону м. Києва. Знаходжусь в лавах ЗСУ більше року, з яких 9 місяців наш батальйон безперервно знаходиться в зоні бойових дій на сході України. За цей час наші евакуаційні бригади врятували десятки цивільних та сотні життів наших героїв. Це відео не про моральный дух чи втому на фронті. Я хочу звернутися до вас не як військовий до верховного головнокомандувача, а як громадянин України до президента. 

Прошу вашої допомоги у вирішенні житлової проблеми. Я не прошу вас про те, щоб мені надали безкоштовне житло. Я звертаюсь від імені інвесторів Київміськбуду. 11 житлових комплексів цієї компанії в різних районах Києва заморожені в будівництві. Це близько 13 тисяч сімей, серед яких військові, волонтери і небайдужі громадяни, які щодня наближають нашу перемогу та чекають на відновлення будівництва свого житла. 

Моя родина у вересні 2021 року зробили інвестицію в компанію Київміськбуд, а саме в ЖК Мілос, що знаходиться в Деснянському районі м. Києва. Близько 1000 сімей цього ЖК чекають на відновлення будівництва. Кожен з інвесторів ставиться з розумінням до того, що відбувається в країні. Але вже рік як війська країни-терориста покинули територію Київської області. Майже всі забудовники в кінці квітня 2022 року відновили будівництво. А від київміськбуду немає жодної інформації. 

На сайті КМДА інвестори Київміськбуду створили петицію, яка вже майже набрала необхідну кількість підписів. Ми всі розуміємо, що це не така важлива ситуація, як поставка високоточної зброї. Але з кожним днем ми все ближче до нашої перемоги. Після неї військові хочуть відпочинку, а не вирішування проблем з забудовником через своє житло, яке вони купили за власні кошти. 

Я впевнений, що вам вдасться допомогти у вирішенні нашої проблеми. Дякую вам, пане президенте!” - сказав військовий.

Що про це кажуть у Київській міскраді

Петиція №11867 Про організацію роботи щодо завершення будівництва 11-ти житлових комплексів замовником, яких виступає ПрАТ "ХК"Київміськбуд", створена на сайті КМДА 23 березня, 5 квітня вже набрала 6057 підписів, що більше, ніж потрібно. 

Тепер, як зазначається на сайті КМДА, відповідно до пункта 5.3 "Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій", заступник міського голови-секретар Київської міської ради 3 квітня доручив заступнику голови КМДА Непопу В.І. та постійній комісії Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин розглянути петицію в установленому порядку (доручення № 08/КО-865(п). 

Що кажуть в Київміськбуді?

Після того, як на сайті Київради з’явилась ця петиція, ПрАТ "ХК"Київміськбуд" дав свою офіційну відповідь. У ній компанія розповідає, які об’єкти були добудовані та здані в 2022 році, а також про труднощі, які її спіткали. Та зазначає, що для закінчення будівництва не вистачає 1,7 млрд грн.

«Київміськбуду» передали 18 об’єктів «Укрбуду». На 17 з них було відновлено ще один – в процесі оформлення земельної ділянки (Арт Хаус, Максимовича, 3) та судової тяганини з прокуратурою стосовно договору, укладеного ще «Укрбудом» із суттєвими порушеннями. Перед поновленням робіт було проведено аудит, який показав, що на добудову цих об’єктів не вистачає понад 2,1 млрд. грн. Ми збирали інвесторів, показували цифри щодо кожного комплексу, ми озвучували її у ЗМІ. І спочатку було зрозуміло, що швидко добудувати їх не вийде, але за рахунок непроданих метрів і нових черг планувалося цей дефіцит поступово покрити. Разом із нестачею ми отримали «у спадок» фактично паралізовану фінансову структуру – фонди фінансування будівництва були спустошені, а гроші, які перераховували люди на виплат, не поспішали нам перераховувати. На сьогоднішній день фінансова компанія, яка є управителем фондів фінансування будівництва об’єктів «Укрбуда», з якою у інвесторів укладені договори, після введення воєнного стану не перераховує кошти на добудову. Для повного завершення усіх проєктів «Укрбуду» з урахуванням динаміки зростання вартості будівельних матеріалів та енергоносіїв, не вистачає 1,7 млрд грн,” - йдеться у офiцiйний вiдповiдi. 

Як раніше повідомляв Інформатор, інвестори столичного ЖК "Отрада" вимагають у влади Києва перевірити забудовника "Київміськбуд" - люди мали заселитися в багатоповерхівках ще два роки тому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.