Завадила війна, перебої з електрикою та брак грошей
Після того, як на сайті Київради з’явилась петиція “Про організацію роботи щодо завершення будівництва 11 житлових комплексів замовником, яких виступає ПрАТ "ХК"Київміськбуд", компанія дала свою офіційну відповідь. У ній вона розповідає, які об’єкти були добудовані та здані в 2022 році, а також про труднощі, які її спіткали. Та зазначає, що для закінчення будівництва не вистачає 1,7 млрд грн.
Компанія зазначає, що припинила свою роботу через війну і зараз працівники холдингової компанії на постійній основі продовжують займатись волонтерською діяльністю. Восени ворог почав більш активні та регулярні обстріли. Почали виникати суттєві перебої у подачі електроенергії, Холдингова компанія була змушена зупинити будівельні роботи.
Справа в тому, що більшість видів робіт потребують прогнозованого та тривалого живлення. Наприклад, лиття монолітного каркасу має виконуватись із застосуванням механізмів, що працюють від електрики. Окрім цього, інвестори перестали сплачувати кошти за квадратні метри, придбані на умовах договорів розтермінування, та загалом купувати нове житло. Все це призвело до зупинки будівництва.
Автори петиції, яка з 23 березня вже набрала 5400 підписів з 6000 необхідних, зазначають, що починаючи з літа 2022 року місто Київ не було територією проведення активних бойових дій де-факто, а наразі і де-юре.
“Наразі посилання ПрАТ «ХК «Київміськбуд» на дію форс-мажорних обставин через які не виконується обов’язок щодо добудови ЖК є безпідставним виходячи з вимог законодавства України, а також і судової практики наявної відносно ПрАТ «ХК «Київміськбуд». Крім того форс-мажорні обставини, не звільняють ПрАТ «ХК «Київміськбуд» від обов'язку збудувати об'єкти нерухомості, ввести їх в експлуатацію та передати інвесторам куплені квартири. Зазначаємо, що зупинення підготовчих та будівельних робіт порушує будівельні нормами, державні стандарти і правила, затверджені проектні рішення, технічні умови, інші нормативно-правові акти. На сьогоднішній день пройшло більше року з 24 лютого 2022 року і багато будівельних компаній відновило свою роботу в м. Києві, навіть вже відбудовано пошкоджене через війну житло,” - йдеться у петиції.
На це Київміськбуд відповів, що безпосередньо роботу окремих департаментів та певних будівельних майданчиків «Київміськбуд» відновив з 1 червня 2022 року. Головні зусилля компанії спрямовані на завершення робіт у майже готових комплексах із подальшим введенням їх в експлуатацію та на оформленні права власності у вже введених будинках. Роботи було відновлено на загалом 10 будівельних майданчиках:
Загалом за результатами 2022 року «Київміськбуд» здав у експлуатацію 3 житлових комплекси: «Райдужний», «Гвардійський» і першу чергу «Оберегу-2» на понад 101,7 тис. кв м. Плюс 4 паркінги на 617 машиномісць.
Але автори петиції пишуть: “Дана Петиція про позбавлення приблизно 15 170 сімей довгоочікуваного житла, за яке були витрачені всі власні заощадження а подекуди і виникли борги (кредити), що інвестори досі змушені віддавати. Серед інвесторів є: військові, що покинули свої сім’ї заради захисту України і не знають чи матиме їх сім’я житло в майбутньому; одинокі матері; особи з особливими потребами; тимчасово переміщені особи; особи що вже втратили будь-яке інше житло через війну і змушені винаймати житло. Інвестори з 15 170 сімей щоденно виконують свій громадський обов’язок як військові, представники територіальної оборони, робітники енергетичної системи, лікарі тощо, звичайні робітники і підприємці задля того щоб економіка України розвивалася і держава мала надійний захист і на полі бою і в тилу. І один Забудовник - ПрАТ «ХК «Київміськбуд» зухвало і ганебно прикривається війною задля невиконання своїх обов’язків”.
На це компанія відповіла наступне: «Київміськбуду» передали 18 об’єктів «Укрбуду». На 17 з них було відновлено ще один – в процесі оформлення земельної ділянки (Арт Хаус, Максимовича, 3) та судової тяганини з прокуратурою стосовно договору, укладеного ще «Укрбудом» із суттєвими порушеннями. Перед поновленням робіт було проведено аудит, який показав, що на добудову цих об’єктів не вистачає понад 2,1 млрд. грн. Ми збирали інвесторів, показували цифри щодо кожного комплексу, ми озвучували її у ЗМІ. І спочатку було зрозуміло, що швидко добудувати їх не вийде, але за рахунок непроданих метрів і нових черг планувалося цей дефіцит поступово покрити. Разом із нестачею ми отримали «у спадок» фактично паралізовану фінансову структуру – фонди фінансування будівництва були спустошені, а гроші, які перераховували люди на виплат, не поспішали нам перераховувати. На сьогоднішній день фінансова компанія, яка є управителем фондів фінансування будівництва об’єктів «Укрбуда», з якою у інвесторів укладені договори, після введення воєнного стану не перераховує кошти на добудову. Для повного завершення усіх проєктів «Укрбуду» з урахуванням динаміки зростання вартості будівельних матеріалів та енергоносіїв, не вистачає 1,7 млрд грн”.
“Представники ПрАТ «ХК «Київміськбуд» жодним чином не підтримують комунікацію ні з інвесторами, ні з членами ініціативної групи вказаних ЖК, не інформують щодо термінів відновлення робіт, не відповідають на жодні письмові звернення. Житлові комплекси простоюють без належної консервації проведених робіт, невикористані будівельні матеріали з будівельних майданчиків було вивезено”, - пишуть автори петиції.
Як раніше повідомляв Інформатор, інвестори столичного ЖК "Отрада" вимагають у влади Києва перевірити забудовника "Київміськбуд" - люди мали заселитися в багатоповерхівках ще два роки тому.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.