Військовий облік: неофіційно працевлаштований не значить, що вільний від закону

Читать на русском

Обліком не працевлаштованих осіб опікуються і Центри зайнятості

Читать на русском
Військовий облік: неофіційно працевлаштований не значить, що вільний від закону
Новий порядок військового обліку

Обліком не працевлаштованих осіб опікуються і Центри зайнятості

Новий порядок військового обліку свідчить про посилення контролю за таким обліком. Проте експерти припускають, що це може негативно вплинути на показники офіційного працевлаштування.

Втім, це не означає, що неофіційно працевлаштовані можуть уникнути відповідальності і ігнорувати порядок військового обліку – пояснили юристи. 

Коментуючи порядок військового обліку  чоловіків, які не мають офіційного місця роботи, юристи зазначають, що "законодавство не передбачає такого обмеження щодо призову на військову службу як "непрацевлаштованість" чоловіка, а обліком непрацевлаштованих осіб опікуються Центри зайнятості.

Підстави для отримання непрацевлаштованими особами відтермінування від призову є загальними, зокрема відтермінування від призову на строкову військову службу надається за рішенням територіального центру комплектування  та соціальної підтримки за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти тощо.

Водночас самі призовники, військовозобов'язані та резервісті  відповідно до нового порядку зобов'язані особисто у семиденний термін повідомити про зміну адреси їх місця проживання або інших персональних даних через відповідні центри надання адміністративних послуг та інформаційно-комунікаційні системи або через відповідні ТЦК (територіальний центр комплектування).

Тобто, за новим порядком, кардинальних змін не передбачено для самих військовозобов'язаних. Основними їхніми обов'язками були і залишаються прибуття до Центру комплектування для постановки на військовий облік, надання інформації про будь-які зміни в особистих даних, зняття з обліку.

Військовозобов'язані самі відповідальні  за порушення правил військового обліку. Адміністративні штрафи для військовозобов'язаних варіюватимуться від 510 грн до 1 700 грн, а кримінальна відповідальність можлива і у вигляді штрафу у розмірі від 5 100 грн до 8 500 грн, так і виправних робіт терміном до одного року.

При цьому, рішення про залучення до адмінвідповідальності ухвалюватимуть самі Центри комплектування. До осіб, які ухиляються від призову на військову службу, може бути застосовано позбавлення волі на термін від трьох до п'яти років. Якщо ж така особа використовувала підроблений документ для ухилення від мобілізації, такі дії можуть бути додатково кваліфіковані в межах Кримінального кодексу України.

Раніше ми писали, що в новому порядку військового обліку  уряд передбачив нововведення для жінок-медиків та фармацевтів. Що від них вимагає новий порядок військового обліку

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.       

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.