Військові США розробляють план удару у відповідь по єменських хуситах
Адміністрація американського президента Джо Байдена активно працює над планом реагування на випадок розширення близькосхідного конфлікту. Йдеться про потенційне розростання війни на весь близькосхідний регіон. Така ймовірність зростає щодня саме через бойові зіткнення у Лівані, Іраку та Ірані. Відтак, військові США вже зараз працюють над планом-ударом у відповідь на атаки торгових суден у Червоному морі.
Про підготовку до війни на усьому Близькому Сході пише Politico з посиланням на власні джерела. Зазначається, що ймовірність розширення військового конфлікту зростає внаслідок бойових зіткнень на території Іраку, Лівану та Ірану, що сталися протягом останніх днів. Це, як заявили джерела, переконало представників адміністрації США у тому, що конфлікт "офіційно поширився далеко за межі кордонів" сектору Гази. А фактично - розвивається у тому напрямку, якого США намагалися уникнути протягом тривалого часу.
Джерела Politico запевняють, що військові США вже працюють над планом завдання удару у відповідь по єменських хуситах, які неодноразово атакували торгові судна в Червоному морі. Представники американської розвідки намагаються передбачити та запобігти можливим ймовірним атакам на сили США в Іраку та Сирії, а також визначити можливі об'єкти наступних атак хуситів.
Джерела також стверджують, що США протягом кількох місяців закликали Тегеран переконати своїх "підопічних" припинити атаки. Втім, ознак того, що хусити відмовляться від намірів, не фіксується.
У Politico наголошують, що розростання близькосхідного конфлікту загрожує не лише регіональній безпеці, а й шансам президента Байдена на його потенційне переобрання на посту президента США. Автори статті стверджують, що виборці у 2024 році можуть "висловитися щодо ключового питання зовнішньої політики на цих виборах — наскільки Америка має бути залучена до іноземних конфліктів".
Після початку війни Ізраїлю та палестинського руху ХАМАС США висловили підтримку діям Тель-Авіва та продовжують надавати йому фінансову та військову допомогу. Водночас почастішали напади на військові бази США та сили коаліції в Іраку та Сирії.
Усього з 17 жовтня 2023 року Вашингтон зафіксував близько 120 нападів. Більшість з яких було здійснено з використанням ударних дронів та ракет. Речник Пентагону Патрік Райдер називав ці атаки на військові бази "невеликими за масштабом", але "тривожними та небезпечними". За даними The Washington Post, наразі в Іраку залишаються близько 2,5 тис. американських військовослужбовців, у Сирії - ще близько 900.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.