Держдеп: США не будуть підтримувати Україну на рівні 2022-2023 років

Головна задача для Вашингтону - аби Київ зміг розбудувати власний військово-промисловий комплекс

Допомога від США
При цьому у Сполучених Штатах визнають, що без допомоги українська держава не витримає навалу росії

Україні не варто сподіватися на об'єми допомоги з боку США на рівні 2022-2023 років. Втім, Вашингтон не кине Київ напризволяще. Наразі головна задача для Штатів - аби українці змогли самостійно розбудувати свій військово-промисловий комплекс. 

Про це заявив речник Держдепу Метью Міллер під час брифінгу ввечері 4 січня. Він також зазначив, що в Америці розуміють: без допомоги союзників Київ не втримається. 

Наразі Вашингтон вже не думає, що Україна потребує допомоги на рівні двох останніх років. Головна мета - аби Київ зміг розбудувати та підтримувати власну базу ВПК. 

Українці мають самостійно фінансувати свої оборонні закупівлі, а також виробляти зброю. Київ має "стати на власні ноги", вважають у Держдепі. 

"Ми будемо продовжувати підтримувати Україну... стільки, скільки буде потрібно. Це не означає, що ми продовжуватимемо підтримувати її на тому ж рівні військового фінансування, що й у 2022 і 2023 роках", – зазначив Міллер.

При цьому речник визнає, що наразі Київ ще не досяг того рівня, коли може захистити себе, спираючись лише на власні сили. І тому так важливо, аби Конгрес усе ж таки ухвалив законопроєкт про додаткове фінансування України на 2024 рік.

Допомога від США: поточна ситуація 

Нагадаємо, що наразі нові пакети військової допомоги з боку американських союзників відверто "пробуксовують". Були надії, що фінансування ухвалять до Різдва, однак цього не сталося. 

Водночас в Білому домі казали, що вже не мають грошей, аби допомагати Україні. Конгрес же поки що не поспішає виділяти Києву гроші. 

Причина такої затримки - у внутрішньополітичній ситуації в Штатах. Вже цьогоріч в США пройдуть президентські вибори, які будуть вкрай важкими для чинної адміністрації. Перемога президента Джо Байдена аж ніяк не виглядає стовідсотковим варіантом. Через це між республіканцями та демократами розгорілися запеклі внутрішні перегони, в яких "українське питання" є політичною зброєю одних проти інших. 

В цьому контексті з боку Вашингтону вже неодноразово звучали заяви, що Україні не варто сподіватися на ті ж самі об'єми допомоги, які мали місце раніше. При цьому США визнають, що самотужки Київ поки що не здатний протистояти рф. Вирішити це питання не вдається й досі. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube