Микита Теличко та Нікіта Литвин здобули перемогу у Національному конкурсі комп’ютерних проєктів Infomatrix Ukraine 2025
В Україні відбувся Національний конкурс комп’ютерних проєктів "Infomatrix Ukraine 2025", в якому взяли участь 460 учасників. Золото на ньому здобув 13-річний школяр із Покровська Донецької області Нікіта Литвин. Він створив високотехнологічного пінгвіна - механізм, який допомагає організувати час.
Про це пише Суспільне. Проєкт "Застосування мікроконтролерних платформ для управління власним часом" отримав золоту відзнаку в секції апаратного управління.
Його механізм - це пінгвін у патріотиному вбранні. Він запрограмований нагадувати про події, перерву чи зміну діяльності. Для його створення юнак використав плеєр, динаміки, серводвигун, годинник, ультразвуковий датчик, смужку зі світлодіодами та OLED дисплей.
"Наприклад, під час функції "ранок", тваринка рухає крилами й говорить:" Доброго ранку, сонько. Час прокидатися і зустрічати новий день". Або закликає до дії: "Друже, досить сидіти. Час зробити перерву, як щодо кількох стрибків чи танцю?" За годину до сну, пристрій нагадує: "Сьогодні ти зробив багато, я гордий за тебе". А після побажань на добраніч, вмикає кольорову підсвітку", - розповів винахідник.
Нікіта опитав учнів 5-9 класів своєї школи про те, чи контролюють вони свій час за комп'ютерними іграми чи у соціальних мережах. З'ясувалося, що більшість самостійно цього зробити не може - 76% опитаних відчувають брак часу.
"Персонаж пінгвін був обраний мною, тому що мені подобався Шкіпер з мультфільму, його характер та зовнішність. Коли сиджу за комп'ютером, він мені нагадує про те, що потрібно встати. Мені подобається, як він мотивує мене до якихось справ. Пінгвін налаштований саме під мене, але згодом, коли буде додаток, будь-хто зможе налаштувати власний розклад", - додав винахідник.
Нині він вдосконалює пристрій щодо врахування статистики, розширення дизайну, збільшення звукових доріжок. У майбутньому планує створити колекцію тваринок з такими функціями, які є у пінгвіна.
А платинову відзнаку в секції програмування та спеціальну нагороду від Київської МАН за видатний науково-інженерний проєкт отримав учень 10-Е класу Покровської школи №9 Микита Тепличко. Він створив "Інтерактивний словник з використанням комп'ютерного зору і відкритих баз даних".
Його винахід допомагає швидко опанувати мову жесті та порозумітися з людьми, які мають порушення слуху. Юнака надихнув рідний брат, який користується слуховим апаратом.
Винахідник використав Python та MediaPipe для розпізнавання жестів, інтеграцію бази даних WLASL та розробку інтуїтивного користувацького інтерфейсу. Прототип його словника має систему розпізнавання жестів через вебкамеру, функцію порівняння та візуальне відображення схожості виконаного жесту з еталонним.
"Камера зчитує рухи, порівнює з оригінальним зображенням та виводить на екран кількість відсотків співпадіння. 100% -це ідеальний збіг, 90-95% - вже молодець. Якщо ж показує 20-30% - треба повторювати, щоб підвищити свій рівень", - розповіла вчителька.
Далі відбудеться Міжнародний конкурс комп’ютерних проєктів Infomatrix 22-26 травня 2025 року в Бухаресті. Нині ж винахідник шукають спонсорів, оскільки наступний крок вже буде платним.
Восени 2024 року додаток Дія став одним із найкращих винаходів світу за версією журналу Time. Він потрапив у перелік престижних винаходів через свою новаторську послугу онлайн-одруження. Про це повідомив віцепрем'єр-міністр та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Федоров розповів, що щорічно Time обирає двісті винаходів, що змінюють життя на краще, і цього року серед відзначених проектів - українська Дія, яка потрапила до списку Best Inventions 2024 у категорії "Застосунки та програмне забезпечення". За словами Федорова, це досягнення ставить Дію в один ряд з OpenAI GPT-4, Zoom, Duolingo та іншими провідними технологіями.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.