У Європі з’явилися клініки, які спеціалізуються на продовженні життя
Сучасні технології дають можливість не лише продовжити життя, але й відвести біологічний годинник на кілька позначок назад. Наразі подібне доступно лише для найзаможніших жителів планети, проте в майбутньому ситуація може змінитися. Водночас багато з методів профілактики уже зараз можуть узяти на озброєння всі.
Видання The Telegraph, опублікувало статтю про сучасну клініку для багатіїв, яка допомагає в боротьбі зі старінням. Майбутнє охорони здоров’я полягатиме не просто в реагуванні на вікові хвороби, а в лікуванні самої старості. Можливо буде відмотати свій біологічний вік на кілька років назад, вважає Лєв Міхєєва — менеджер хедж-фонду, клініки Hooke в Лондоні, яка відкрита для дуже заможних.
За початковий внесок у понад 17 тисяч євро проводиться комплексний аналіз організму, починаючи від кардіограми й закінчуючи секвенування всього геному. На відміну від решти клінік, Hooke не орієнтована на середній клас, пропонуючи авторські методики зменшення віку найбагатшим. Заможні особи, готові витрачати великі гроші на збереження здоров’я та очікуваної тривалості життя. За даними Allied Market Research, очікується, що до 2030 року глобальний ринок довголіття складе 44 мільярди доларів.
Клієнти можуть бути певні, що виявлять потенційні проблеми набагато раніше, ніж їх могла б помітити в іншій клініці, хворобу можна передбачити ще до її появи. Hooke's розробляє річну програму, яка включає індивідуальні дієти, курси профілактики та інші заходи, які мають зупинити старіння. Вартість програми може бути від 26 до 70 тисяч євро.
«Очевидно, коли ми розглядаємо їх зсередини та зовні, ми знаходимо багато речей, над якими вони можуть працювати. Але ніхто не збирається виконувати 25 речей за шість або 12 місяців. Ми повинні вибрати, які є найважливішими», — повідомляють у клініці.
Курс передбачає фізичні навантаження, дієту та лікування, що вимагає сили волі. Сам Міхєєва практикує біг, лижний спорт та силові тренування двічі на тиждень. Директор клініки для багатих не вживає цукор та вуглеводи, його дієта включає м’ясо, рибу та овочами. Міхєєв дотримується режиму дня. Він, як і решта клієнтів клініки мають переносні пристрої, які безперервно контролюють фізичний стан: від рівня глюкози і якості сну до пульсу.
Майже всі, хто працює в клініці, практикують періодичне голодування, що, за дослідженнями, може допомогти контролювати вагу та запобігти хворобам. Водночас це не обов’язкове для кожного, адже в клініці віддають перевагу індивідуальному підходу. Міхєєв вважає, що майбутні системи охорони здоров’я базуватимуться саме на таких принципах.
Раніше ми писали про те, що медики дослідили, які доступні зміни можуть продовжити життя на 20 років. А також ми розповідали, які тканини, на думку вчених, найшкідливіше носити в спеку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.