Рівень холестерину в його крові підскочив. Це призвело до рідкісної хвороби шкіри
Лікарі зафіксували рідкісний випадок накопичення холестерину на долонях чоловіка. Він понад півроку дотримувався дієти, котра призвела до того, що на його руках, ногах і ліктях виросли великі жовті утворення. Так звана дієта м’ясоїдних передбачає уникати оброблених харчових продуктів і рослин. Замість цього пропонуються продукти, які містить багато білків і жирів тваринного походження, як-от м’ясо, птиця, яйця та риба. І чоловік їв багато жирів у вигляді сиру, масла та гамбургерів, повідомляє LiveScience.
Лікарі повідомили, що завдяки такій дієті кількість холестерину в крові чоловіка різко піднялася до понад 1000 міліграмів на децилітр, що майже в чотири рази перевищує його звичайні рівні. Як наслідок, у 40-річного чоловіка розвинулася хвороба шкіри, відома як ксантелазма, при якій під поверхнею шкіри накопичуються жовті відкладення холестерину.
Горбки можуть бути м’якими, крейдяними або напівтвердими за формою, і вони можуть з’являтися в будь-якому місці тіла, але найчастіше зустрічаються на повіках, а також в ліктях, суглобах, сухожиллях, колінах і на руках.
Великі жовті горбки утворилися під складками шкіри на долонях рук пацієнта. Лікарі написали, що у чоловіка також були схожі шишки на підошвах ніг і на ліктях, усі вони були безболісними та збільшилися приблизно за три тижні до того, як він звернувся за медичною допомогою.
Ксантелазма, яка вражає приблизно 1% людей, сама по собі не є небезпечним захворюванням. Однак це може означати, що пацієнт має високий ризик розвитку більш серйозних захворювань у майбутньому.
Деякі з яких можуть бути смертельними. Наприклад, високий рівень холестерину в крові може закупорити кровоносні судини, які живлять життєво важливі органи тіла, що може викликати інсульт чи інфаркт.
Близько половини пацієнтів із ксантелазмою мають аномально високий рівень холестерину в крові, що часто спричинено генетичними захворюваннями, успадкованими від батьків. Інші захворювання, такі як діабет і недостатня робота щитовидної залози, також можуть сприяти розвитку захворювання в деяких випадках.
Часто лікарі радять пацієнтам з ксантелазмою вжити заходів для зниження рівня холестерину в крові, що може включати споживання меншої кількості жирів у їхньому раціоні та прийом препаратів для зниження рівня холестерину, таких як статини.
Це може запобігти утворенню майбутніх нерівностей на шкірі, але вони не призведуть до зникнення вже виниклих нерівностей. Якщо пацієнти бажають видалити ці шишки, наприклад, з косметичних міркувань, вони можуть вибрати хірургічне видалення або ж жовті відкладення можна заморозити за допомогою рідкого азоту.