Влада країни буквально дала обіцянку країні-агресорці
Парламент Вірменії 28 вересня схвалив проєкт ратифікації Римського статуту. Після цього в Єревані наголосили, що цей крок не буде означати арешт путіна у разі його приїзду до країни. Влада Вірменії дала таку обіцянку росії і наразі чекає на відповідь.
Про це повідомив представник Вірменії з міжнародних правових питань Єгіше Кіракосян в етері "Радіо Азатутюн". Ще у квітні Кіракосян заявляв, що Єреван передав Москві рішення проблеми можливого арешту путіна шляхом двосторонньої угоди - але відповіді тоді так і не отримав.
"Нашим російським партнерам було запропоновано рішення на основі частини 2 статті 96 Римського статуту. Це передбачає підписання двосторонньої угоди", - сказав Кіракосян.
За словами прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна, ратифікація Римського статуту була потрібна задля питання безпеки країни. За його словами, це рішення не стосується відносин між росією та Вірменією.
17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародний ордер на арешт президента росії володимира путіна та омбудсмена Марії Львової-Бєлової через незаконну депортацію українських дітей. Путіна зможуть арештувати, як тільки він виїде за межі рф. Йдеться про 123 країни, які ратифікували Римський статут та визнають юрисдикцію Міжнародного суду. Путін не зможе виїхати не лише до країн Європи, Південної Америки, а й до Монголії, Грузії та багатьох африканських країн.
Наразі він не може виїхати і до Вірменії. Насправді, навіть президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва, який так само заявляв, що не стане арештовувати російського диктатора володимира путіна у Бразилії (не дивлячись на правила Римського статуту), якщо той приїде на зустріч G20 у Ріо-де-Жанейро у 2024 році, згодом розібрався в юридичних аспектах і повідомив, що насправді ці питання має вирішувати суд країни.
То ж бо й воно, винятків щодо виконання рішень Міжнародного кримінального суду немає. Нагадаємо, що генпрокурор України Андрій Костін заявляв, що ордер Гааги дозволяє заарештувати путіна за межами рф та передати до суду.
Про це відомо і в росії, яка напередодні визнавала "неприйнятним план Єревана визнати юрисдикцію МКС". За словами джерела у міністерстві закордоних справ рф, Вірменію попередили "про вкрай негативні" наслідки такого рішення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.