Виплати ВПО: змінено періоди отримання допомоги - нові дати

Починаючи із серпня і надалі буде два виплатних періоди

виплати впо
Виплати ВПО продовжили до січня 2024 року

Міністерство соціальної політики України змінили період виплат державної допомоги внутрішньо переміщеним особам. Нововведення запрацюють вже з цього місяця.

Про це повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Згідно з Постановою КМУ від 11 липня 2023 року № 709, яку розробило Мінсоцполітики, з серпня і щонайменше до січня 2024 року, люди, які оформили виплати ВПО, будуть отримувати грошову компенсацію лише у два періоди — до 15 і до 28 числа. 

Йдеться про підтримку осіб з інвалідністю й дітей, яким продовжать щомісяця виплачувати по 3 тисячі гривень, а ще про всіх  інших внутрішніх переселенців сума виплат, яких —  2 тисячі гривень на особу. 

Допомога продовжується для всіх ВПО, ніяких додаткових дій вчиняти не потрібно, виплати продовжуватимуться автоматично. Однак, отримати кошти зможуть лиш ті, хто й досі проживає в Україні, не повернулися до покинутого місця проживання і відповідають майновим вимогам. 

Тим, хто більш як 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин перебував за кордоном, що підтверджуються документально (обгрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину та ін.); або ж ВПО, які повернулися до покинутого місця проживання — виплат не продовжуватимуть. Крім того, забезпечення коштами не буде й для людей, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

З питаннями щодо таких виплат, звертайтеся до Мінреінтеграції на цілодобову гарячу лінію з кризових питань: 15−48 або на гарячу лінію Уповноваженого з питань ВПО за номером: (066) 813−62−39.

Зміни, які зачеплять ВПО вже з вересня 2023 року

З 1 вересня щомісячні виплати продовжать для тих громадян, чий майновий стан потребує підтримки. А от тим, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави. Йдеться про осіб, які:

  • придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менш як 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни;
  • придбали на суму більш як 100 тис. грн земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого коштом державного чи місцевого бюджету);
  • мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі понад 100 тис. грн;
  • придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму більше ніж 100 тис. грн;
  • мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 кв. м на одного члена сім'ї.

Якщо за результатами перевірки отримувачів через державні реєстри буде прийняте рішення про припинення допомоги, громадянина про це буде повідомлено. У разі незгоди, він може оскаржити таке рішення органу соцзахисту або, можливо, надати підтверджувальні документи та продовжувати отримувати виплати.

Зазначимо, через повномасштабне вторгнення Росії станом на середину березня 2023 року в Україні зареєстровано щонайменше п'ять мільйонів внутрішньо переміщених осіб. А кількість незареєстрованих переселенців оцінюють у сім мільйонів.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи мають право на виплати ВПО діти переселенців, народжені після повномасштабного вторгнення. 

А ще розповідали чому, українські пенсіонери можуть лишитися без пенсії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube