Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Українські сім'ї отримують грошову допомогу при народженні дитини
Наступного року завдяки підвищенню прожиткового мінімуму розмір деякої державної соціальної допомоги зросте. Як зміниться розмір виплат при народженні дитини?
Про соціальну підтримку сімей з дітьми у 2024 році розповіла перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак.
Вона нагадала, що у проєкті закону про держбюджет на 2024 рік заплановане підвищення прожиткового мінімуму на наступний рік.
"Підвищення прожиткового мінімуму сприятиме соціальній підтримці сімей з дітьми та забезпечить підвищення 2024 року розміру державної соціальної допомоги, який залежить від прожиткового мінімуму", - сказала Марчак.
На сьогодні установлено прожитковий мінімум для дітей віком до шести років у розмірі 2 272 грн, для дітей від шести до 18 років - 2 833 грн.
Передбачається встановити такий мінімум для дітей віком до шести років - 2 563 грн, від шести до 18 років - 3 196 грн.
На сьогодні розмір допомоги у разі народження (усиновлення) дитини встановлено в сумі 41 280 грн незалежно від кількості народжених дітей у сім'ї.
Одноразово виплачується 10 320 грн, решта суми допомоги - протягом наступних 36 місяців рівними частинами, по 860 грн.
На 2024 рік підвищення виплати при народженні дитини не заплановане. Адже сума встановлена законом і не залежить від розміру прожиткового мінімуму.
Для оформлення декретних виплат потрібно звертатися до органів соціального захисту населення з таким переліком документів:
Варто підкреслити, що жінки, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, теж мають право на отримання декретних виплат.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.