У Повітряних силах готуються приймати західні винищувачі F-16 в Україні, тим паче, що літаки ці вже сідали на українські аеродроми
Командувач Повітряних сил генерал-лейтенант Микола Олещук, якому вдалося зберегти авіацію у перший день повномасштабної війни, розповів, що Україна має досвід експлуатації західного винищувача F-16, тому що він вже сідав на наші аеродроми.
Про це Олещук розповів в ефірі національного телемарафону. За його словами, F-16 вже був на українських аеродромах у дні навчання на F-16.
"Літак F-16, він був в Україні. Він сідав на наших аеродромах, ми проводили спільне навчання з пілотами F-16, і в нас є досвід експлуатації, відповідно, літака F-16. Я думаю, це суттєво", - зазначив він.
За словами командувача Повітряних сил ЗСУ, зараз Україна займається підготовкою злітно-посадкових смуг і проводить відповідну реконструкцію з метою покращити покриття, інфраструктуру аеродромів та збудувати нові захисні споруди.
"І я думаю з моменту набуття Україною літаків, ми зможемо їх прийняти в Україні", - зазначив Олещук.
У США запевнили, що отримати військові літаки можна буде після того, як завершиться навчання українських пілотів. Так, Сполучені Штати схвалили постачання винищувачів F-16 в Україну з Данії та Нідерландів для захисту від російських окупантів.
Президент США Джо Байден схвалив програми підготовки українських пілотів на F-16 у травні. На додаток до тренувань у Данії, навчальний центр буде створено в Румунії.
При цьому міноборони Данії анонсувало старт навчання українських пілотів на F-16 наприкінці серпня. Виконувач обов'язки міністра оборони Данії Троельс Поульсен заявив, що країна сподівається побачити "результати" від навчання на початку 2024 року.
Проте, на жаль, наші авіатори не зможуть розпочати навчання на літаках F-16 через проблеми зі знанням англійської мови, у кращому випадку йдеться про січень 2024 року. Виявилося, що навичок спілкування англійською вистачає лише в невеликої кількості претендентів, але і їм потрібно проходити додаткові курси. Навчання пілотів відкладали вже кілька разів, що породжує чутки про затягування процесу Вашингтоном.
З іншого боку, Вашингтон розцінює передачу F-16 як частину плану перетворення України в потужну регіональну силу, і заявляє, що готовий сприяти швидшому навчанню українських пілотів та негайно схвалить передачу винищувачів, коли до цього дійде.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.