Викриття колцентру в Тернополі: шахраї видурили десятки тисяч доларів у громадян ЄС, - Нацполіція

Читать на русском

Правоохоронці підтвердили факт обшуків у тернопільському колцентрі. Порушникам загрожує вʼязниця

Читать на русском
Колцентр, Тернопіль, обшуки
Кожного тижня такий центр міг заробляти близько 100 тисяч доларів

Правоохоронці підтвердили факт обшуків у тернопільському колцентрі. Порушникам загрожує вʼязниця

Нацполіція підтвердила дані Інформатора про обшуки в колцентрі у Тернополі, які відбулись 13 лютого. Виявилося, що від дій працівників цієї установи постраждали громадяни країн ЄС. Щомісяця цей шахрайський центр отримував близько 100 тисяч доларів доходу.

Серед потерпілих - громадяни Польщі, Чехії та Словаччини. Порушникам закону може загрожувати до 12 років позбавлення волі. Про це у четвер, 15 лютого, повідомила пресслужба Нацполіції

Правоохоронці встановили, що колцентр мав на меті заволодіння шахраським шляхом коштами іноземців в особливо великих розмірах. Співробітників колцентру підбирали за низкою критеріїв - зокрема, персоналмав добре володіти іноземною мовою. Оператори працювали з базами клієнтів, які попередньо скуповувалися у DarkNet.

Колцентр у Тернополі

Представляючись співробітниками фінансових установ, оператори випитували у власників банківських рахунків їхні особисті дані. Для цього використовували психологічні методи впливу та розроблену заздалегідь інструкцію. Такі інструкції були також перекладені польською та словацькою мовою. Крім цього оператори пропонували громадянам країн ЄС ще одну шахрайську схему - інвестувати особисті кошти у так звані "брокерські" проєкти із потенційно високим і швидким прибутком.

"Отримавши усі необхідні банківські дані, правопорушники переводили грошові кошти постраждалих на окремі електронні гаманці та банківські картки. У подальшому одержані кошти зловмисники конвертували в готівку на території України. Щомісячний дохід від протиправної діяльності міжнародного кол-центру становив близько 100 000 доларів", - йдеться у повідомленні.

Колцентр у Тернополі

 Слідство встановило, що за цією схемою шахраї ошукали 16 громадян Польщі та Словаччини на десятки тисяч доларів. Під час обшуку була припинена діяльність колцентру, вилучені компʼютери, більше сотні мобільних телефонів, чорнову документацію та записи. Кримінальне провадження розслідується за ч. 5 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу - ця стаття передбачає до 12 років вʼязниці. Наразі встановлюються організатори схеми та причетні особи.

Колцентр у Тернополі

В Україні блокують діяльність колцентрів

Нещодавно стало відомо, що депутат Роменської міської ради Сумської області організував 2 колцентри у Києві та Дніпрі, через які ошукав українських підприємців на 10 млн грн, пропонуючи їм "підтримати ЗСУ". Тепер організатору та спільникам загрожує тюрма.

Раніше Інформатор зʼясував, як саме працюють шахрайські колцентри у Дніпрі. Для цього журналісти анонімно поспілкувалися з колишньою співробітницею чотирьох таких установ.

 

Чи часто громадяни, покладаючись на знання закону, самі виступають за свою справу в суді? І як адвокати ставляться до таких самостійних захистів? Сергій Войченко, керуючий партнер адвокатського об'єднання «Войченко і Дульський», розповість про те, яким чином адвокати відносяться до самоучок у судових засіданнях та наскільки поширене це явище. Приєднуйтеся до перегляду та дізнайтеся більше про особливості самозахисту в суді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.