Використання дронів розширює сірі спірні зони на фронті: аналіз ISW

Українські та російські війська вдосконалюють безпілотні системи, використовуючи дрони для оборони, перехоплення та дистанційного мінування

ISW
Боєць ЗСУ. Фото: Getty images

Активне використання безпілотників на фронті призвело до суттєвого розширення сірих зон. У деяких районах їхня глибина зросла до 5-7 кілометрів. Також обидві сторони дедалі активніше використовують волоконно-оптичні БПЛА для ударів по позиціях противника.

Про це йдеться у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики зауважують, що у 2024 році глибина спірних сірих зон на фронті становила від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, однак через інтенсивне застосування безпілотників у деяких районах вони розширились до 5-7 кілометрів.

"Безперервні технологічні інновації та адаптація на полі бою дедалі більше перетворюють характер сучасної звичайної війни в Україні на війну, яка передусім включає "далекий дистанційний бій", - йдеться у звіті.

За словами українських військових, російські війська вдосконалюють свої безпілотні системи та переймають українські тактики, зокрема використовують дрони для перехоплення ворожих апаратів і дистанційного мінування. Водночас українські сили ефективно застосовують безпілотники для оборони важливих ділянок фронту, що дозволяє зменшити потребу в людях та техніці.

Аналітики зазначають, що обидві сторони дедалі активніше використовують волоконно-оптичні БПЛА для ударів по позиціях противника. Також на фронті успішно застосовують FPV-дрони для перехоплення великих розвідувальних апаратів.

Новий етап дронової війни

Раніше повідомлялося, що Велика Британія планує розробку нового розвідувального БПЛА далекої дії, який має замінити застарілу та недосконалу систему Watchkeeper WK450, визнану надто дорогою та нефункціональною. Водночас Україна посилює акцент на роботизованих наземних системах. За даними Forbes, Київ планує у 2025 році передати на передову щонайменше 15 тисяч бойових роботів, щоб компенсувати нестачу піхоти.

У лютому Інформатор побував на полігонних випробуваннях оптоволоконних дронів, які постачаються до бойових бригад ЗСУ. Ми дізналися у розробників з 3DTech, які першими стали створювати новинки для фронту про те, в чому особливість технології й коли досягне паритет по дронах з росіянами.

Також повідомлялося, що в Україні почали масштабно виготовляти недорогі ударні дрони, що керуються простим дешевим комп’ютером з ШІ та комп'ютерним зором. Вони не тільки дешеві, а ще й мають високий ступінь влучань. А ще розробники представили три українські крилаті ракети - "Паляниця", "Пекло" та "Рута". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube