Викинути чи зберігати: у МОЗ пояснили, чи продовжують діяти COVID-сертифікати після скасування карантину

Карантинні обмеження через COVID скасували, і люди не розуміють, чи потрібна документація про вакцинацію

COVID-сертифікат
COVID-сертифікат в Україні вже не потрібен, але його дія триває

Епідемії коронавірусу більше немає, хоча його нові штами продовжують інфікувати людей. Карантинні обмеження зняли ще кілька місяців тому. Але у багатьох українців залишились COVID-сертифікати про вакцинацію. Людей цікавить, чи можуть вони ще знадобитися.

На офіційному сайті Міністерстві здоров'я надали роз'яснення з цього приводу. Сертифікати, хоч і не здаються потрібними, але продовжують діяти.

"В Україні через завершення карантинних обмежень використання та наявність COVID-сертифіката не є обов’язковими", - кажуть у МОЗ. 

Водночас зауважують, що кожна держава ухвалює самостійні рішення про запровадження чи скасування карантинних обмежень. А тому COVID-сертифікати можуть знадобитися тим, хто подорожує. 

Також нагадують, що COVID-сертифікати використовуються в межах Глобальної мережі цифрових документів охорони здоровʼя ВООЗ та Довірчої мережі охорони здоровʼя ЄС. Сертифікат за бажання можна отримати й зараз. 

"Щоби отримати СОVID-сертифікат в Україні, достатньо після вакцинації (тесту, одужання) авторизуватись у застосунку або на порталі державних послуг Дія та подати відповідний запит. Документ зʼявиться у Дії через короткий час, якщо дані про вакцинацію вже внесені до електронної системи охорони здоровʼя", - пояснили у міністерстві. 

Привіт, Еріс! 

Нещодавно в Україні виявили десять випадків інфікування Еріс - це новий підвид штаму COVID-19. Випадки захворювання зафіксували у шести областях. Люди захворіли у Дніпропетровській Закарпатській, Сумській, Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях. Така широка географія свідчить про те, що в осінньо-зимовий період буде чимало хворих, але медики впевнені, що епідемії не буде. 

Лікарі нагадують, що для захисту від тяжкого перебігу COVID-19 необхідно пройти курс із трьох щеплень. Дві дози вакцинації - це основа, а третя є бустерною. ЇЇ вводять через п’ять місяців після первинної.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube