Міноборони також запроваджує новий сервіс онлайн-рекрутингу для пошуку вакансій у військових частинах
З листопада 2024 року українці зможуть отримати відстрочку від мобілізації онлайн. Сервіс дозволить студентам, багатодітним батькам та особам з інвалідністю подавати заявки без необхідності звертатися до ТЦК. Міністерство оборони України планує впровадити новий сервіс у мобільному додатку Резерв+.
Це дозволить військовозобов'язаним громадянам отримати відстрочку від мобілізації, не відвідуючи територіальні центри комплектування (ТЦК), повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко на IT-конференції Arena 2024 у Львові. Зміни стануть доступними вже з листопада 2024 року.
"Для того, щоб зробити відстрочку, ми не тільки повинні внести зміни в нормативну базу, а щоб ще наші партнери (власники реєстрів, з яких запитуються дані) були технологічно готові до цього", - повідомила Черногоренко.
Чорногоренко додала, що з початку листопада 2024 року планується активувати відразу три форми відстрочок для різних категорій громадян. ось ці категорії:
Очікується, що цей новий сервіс спростить процес подачі заявки: усе, що потрібно, це кілька хвилин для заповнення анкети в додатку, і більше не буде необхідності звертатися до ТЦК. Міноборони наразі працює над нормативними змінами, щоб запустити цей сервіс.
Окрім оформлення відстрочки, у жовтні в Резерв+ буде доступний сервіс рекрутингу, який дозволить переглядати актуальні вакансії у військових частинах. Для пошуку вакансій користувачам потрібно буде заповнити коротку анкету в додатку.
За словами Катерини Черногоренко, впровадження автоматизованого процесу пошуку вакансій та подачі заявок на відстрочку допоможе знизити корупційні ризики та забезпечити рівні умови для всіх громадян, зокрема тих, хто має право на відстрочку.
При цьому право на відстрочку втратять багатодітні батьки, які мають заборгованість по аліментах, студенти та аспіранти заочної та вечірньої форм навчання, всі особи, які мали статут обмежено придатних, а також багато інших категорій.
Нагадаємо, що прийнятий закон про мобілізацію суттєво підвищив ефективність призову до лав Збройних сил України. Кількість залучених військовозобов'язаних зросла у 2,5 раза з моменту набуття чинності цього документа. Такий рівень мобілізації дозволяє вчасно доукомплектовувати військові частини, підвищувати їх боєздатність, формувати резерви та навіть проводити ротації в окремих підрозділах.
Як зазначив глава Офісу президента Михайло Подоляк, після ухвалення нового законодавства ситуація на фронті покращилася. Завдяки мобілізації в деяких підрозділах вдалося організувати ротацію бійців. Однак він наголосив, що на Донеччині, де ворог зосередив усі свої ресурси, російські війська продовжують здійснювати значний тиск. На інших напрямках фронту мобілізація сприяла суттєвому поліпшенню ситуації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.