Мобілізація в Україні: резерви ЗСУ збільшились у 2,5 раза завдяки новому закону - Міноборони

Наразі йдеться не про повну ротацію, а про надання відпусток, оскільки резерви сформовані у достатній кількості

Мобілізація в Україні
Закон про мобілізацію пришвидшив призов в Україні

Ухвалений закон про мобілізацію значно збільшив показники призову до лав Збройних сил України. Кількість військовозобов'язаних, яких залучили до українського війська збільшилась у 2,5 раза від моменту ухвалення документа. Залучена кількість військовозобов'язаних дозволяє проводити своєчасну доукомплектацію військових частин, відновлювати їх боєздатність, формувати певні резерви й навіть проводити ротацію у деяких підрозділах. 

Про те, як вплинув новий закон про мобілізацію на призов до війська, йдеться у матеріалі видання "Телеграф". Журналісти сформували офіційний запит до Міноборони України й військові детально описали, що змінилося у кількісних показниках призову. Фахівці оборонного відомства визнали, що закон про мобілізацію значно збільшив показник призову, а саме - у 2,5 раза. 

"Набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 року № 3633-IX дозволило нам збільшити показники призову військовозобовʼязаних на військову службу під час мобілізації у 2,5 раза порівняно з першим кварталом поточного року, що в цілому дозволяє на даному етапі проводити своєчасне доукомплектування військових частин, відновлення їх боєздатності та створення необхідних резервів, — йдеться у відповіді Міноборони. 

Видання "Телеграф" також опублікувало офіційний лист-відповідь на звернення журналістів. У відповіді йдеться про позитивні зрушення у показниках призову в порівнянні з першим кварталом. 

Резерви ЗСУ збільшились у 2,5 рази завдяки новому закону про мобілізацію - Міноборони 1

При цьому Генштаб ЗСУ повідомляє, що потреби у посиленні мобілізації Україні немає, а у Міноборони зазначають, що якщо тенденція збережеться —  буде ініційовано законодавчі зміни щодо можливості ротації  у підрозділах ЗСУ, які довго перебувають на фронті. Станом на зараз ротація відбувається лише у тих підрозділах, які втратили боєздатність. 

 "В інтересах виконання заходів відновлення боєздатності, організовано та проводиться заміна (ротація) військових частин (підрозділів), які виконують завдання у складі створених угруповань військ" — заявила пресслужба Міністерства оборони України. 

 Мобілізація в Україні

З 18 травня 2024 року в Україні діють нові правила військового обліку. Відповідно до них, усі військовозобов'язані чоловіки повинні носити з собою військово-облікові документи. Ця норма поширюється також і на чоловіків з інвалідністю I, II, III груп й тих, хто отримав інвалідність і був знятий з військового обліку.

Такі пояснення зробили у Міноборони України на запит "Судово-юридичної газети". У роз'ясненні йдеться, що обов'язок носити з собою військово-облікові документи й пред'являти їх на вимогу працівників ТЦК, поліції чи прикордонників поширюється на всіх чоловіків. Для українців з інвалідністю винятку немає.

Водночас у Волинській області працівники ТЦК вже почали надсилати повістки рекомендованим відправленням. Така повістка вважатиметься врученою належним чином, навіть якщо відмітка про її отримання відсутня. Прогнозується, що така ініціатива швидко пошириться й на інші регіони України. 

Влада Івано-Франківської області ухвалила рішення значно посилити мобілізацію у регіоні. Причиною цьому стали низькі показники та відставання від інших областей. В області збільшилась кількість блокпостів, а  мобілізаційні заходи посиляться у найближчі два тижні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube