У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Безпілотник здатен долати відстань до 750 км
Визначну роль у війни України проти РФ безумовно відіграють безпілотники. Саме тому на розвитку цього напрямку зосередились українські фахівці. Вони розробили та передали ЗСУ першу партію ударних безпілотників AQ 400 Scythe. Їх тестовий політ показали на відео.
Коротке відео опублікував у своєму Telegram-каналі журналіст Андрій Цаплієнко. Він зазначив, що українські дрони є відповіддю російським "Шахедам". Вони здатні долати відстань у 750 км та нести до 32 кг вибухівки.
За словами Цаплієнка, AQ 400 Scythe доволі бюджетні. Вартість дронів стартує від 15 тисяч доларів. Корпус БПЛА виготовлений з фанери та їх можна запускати як з катапульти, так і з короткої злітної смуги. Крім того, вони мають опцію "рій". Це коли головний безпілотник супроводжує ще 9 за ним у район цілі.
Telegram oembed: https://t.me/Tsaplienko/44686
Серійне виробництво ударних безпілотників AQ 400 Scythe налагодила українська компанія Terminal Autonomy (раніше була відома як стартап One Way Aerospace). Першу партію дронів вже передано ЗСУ.
Зазначається, що початкова виробнича потужність компанії становить 100 дронів на місяць. Згодом цю кількість планують збільшити до 500 одиниць. Особливістю AQ 400 Scythe є швидке збирання, можливість масового виробництва та низька собівартість.
Безпілотник має розмах крила 2,3 метра та здатен розвивати крейсерну швідкість до 144 км/год. Його злітна маса становить 100 кг. Тобто за характеристиками БПЛА не поступається російським "Шахедам".
Нагадаємо, що в Україні також виготовляють дрони "Лелека", "Фурія" та ін. Також багато ентузіастів створюють власні безпілотники, які допомагають на передовій. Наприклад, розвідувальний безпілотний авіаційний комплекс (БпАК) "Чаклун", який створили у Дніпрі, та "Боривітер", розроблений в Запоріжжі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.