Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Ціна на землю буде формуватися за домовленістю між покупцем і продавцем
В Україні з 1 липня запрацює ринок землі. Це дозволить громадянам вільно купувати та продавати землі сільськогосподарського призначення.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресцентр безоплатної правової допомоги.
Максимальний розмір земельної ділянки для покупки — 100 га на людину. Для покупки юридичними особами максимальний розмір — 10 тис. га. Ціна на землю буде формуватися за домовленістю між покупцем і продавцем. Однак, до 2030 року ціна продажу ділянок сільськогосподарського призначення, виділених на місцевості власникам паїв, не може бути меншою їх нормативної грошової оцінки, яку буде проводити орган Держгеокадастру.
Які документи необхідні
Які податки платить продавець
Фізособа, у разі продажу земельної ділянки, може не платити податок і військовий збір за умови, якщо продає нерухоме майно вперше протягом року й розмір ділянки не перевищує норми безоплатної передачі (ст. 121 Земельного кодексу України). А також якщо вона знаходиться у власності продавця понад три роки (п. 172.2 ст. 172 Податкового кодексу України).
В іншій ситуації громадянину доведеться платити 5 % податку на доходи фізичних осіб та 1,5 % військового збору від вартості земельної ділянки, встановленої в договорі. Для продавців — нерезидентів ставка податку в разі продажу належної їм нерухомості становить 18 %.
Договір купівлі-продажу земельної ділянки повинен містити всі умови (кадастровий номер, цільове призначення, склад угідь, наявні обмеження).
Перед укладанням угоди купівлі-продажу необхідно провести попередню перевірку:
Якщо всі дані коректні (без помилок) можна укладати угоду.
Потрібно нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу
Нотаріус посвідчує відповідний договір лише за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа, який підтвердить сплату податку на доходи в бюджет продавцем. Адміністративний збір майбутній продавець перераховує в бюджет за місцем нотаріального посвідчення в розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Нагадаємо, парламент схвалив законопроєкт про земельну децентралізацію в Україні. Крім того, Зеленський підписав закон про ринок землі, купувати та продавати зможуть тільки українці.
Також Інформатор писав, як українці ставляться до введення ринку землі, і коли він запрацює.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.