Кабмін прийняв важливе рішення щодо тарифів на електроенергію

Ціна на електроенергію для населення залишається незмінною

Ціна на електроенергію Фото Getty Images
Ціна на електроенергію Фото Getty Images

Кабінет Міністрів України продовжив дію Положення про покладення спеціальних обов'язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії до 31 жовтня 2025 року. Про це 29 квітня повідомили в Міненерго

Отже, зберігається єдина фіксована ціна на електроенергію для індивідуальних та колективних побутових споживачів на рівні 4,32 грн/кВт*год. «Нічний тариф» для споживачів зі встановленим двозонним лічильником 2,16 грн за кВт*год також залишається чинним. 

«Уряд ухвалив рішення зберегти незмінним тариф на електроенергію для населення з метою забезпечити доступність електричної енергії для споживачів. Ми пережили складну зиму й інтенсивні ворожі обстріли, які зруйнували і пошкодили близько 10 ГВт генеруючих потужностей. Енергетики продовжують масштабні відновлювальні та ремонтні роботи по всій країні», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Укренерго просить українців палити світло вдень, а не вночі

Взимку українці постійно чули від Укренерго заклики максимально економити електроенергію. Але 18 квітня політика докорінно змінилася. Тепер Укренерго закликає українців вмикати всі потужні електроприбори одночасно. Але лише з 10 до 18 години. Все через сонце! Щоправда, тарифи на електроенергію в Україні такі, що палити електрику вночі значно вигідніше. 

“До України прийшла справжня метеорологічна весна, а з нею — і ясні дні, з тривалим періодом ефективної роботи сонячних електростанцій. Після зимових місяців і навіть ще квітневого періоду енергодефіциту — це безумовне посилення енергосистеми додатковим обсягом генерації. Але із певними застреженнями”, - пише Укренерго.

Ось ці фактори:

  • з допомогою сонячної генерації не можна балансувати енергосистему чи розраховувати на певний відсоток покриття споживання в майбутньому (через залежність від непрогнозованих у тривалій перспективі погодних факторів);
  • у денний час активна робота сонячних електростанцій спричиняє надлишок потужності в енергосистемі, що зумовлює необхідність запровадження обмежень їхньої роботи. А у години вечірнього піку споживання — енергії сонця навпаки уже немає, її потрібно заміщувати іншими типами генерації;
  • надлишок потужності в енергосистемі у денний час складно подолати за рахунок експорту, оскільки в сусідніх державах встановлена потужність СЕС — така ж, або ще більша, ніж в Україні.

“Крім того, потрібно враховувати ще і вплив на енергосистему так званих «дахових» сонячних електростанцій, встановлених побутовими споживачами і бізнесом. Передусім, в аспекті їхнього впливу на рівень споживання: зараз різниця між хмарним і сонячним днями дорівнює потужності кількох енергоблоків великих теплових електростанцій. За таких умов, дуже важливо дотримуватись рекомендацій щодо перенесення енергоспоживання на денний час у сонячні дні. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00 — тоді, коли ситуація в енергосистемі максимально цього потребує”, - пише Укренерго.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.
 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube