Від Великих Пріцьок до марафону Ironman: що відомо про нову ревізорку США в Україні Пенні Пріцкер

Історія родини Пріцкер, однієї з найбагатших в Америці, почалася у селі на Київщині. Спецпредставниця Штатів стверджує, що і зараз відчуває звʼязок з Україною

Пенні Пріцкер
Пріцкер отримала нову посаду 14 вересня

14 вересня президент Сполучених Шатів Джо Байден призначив екс-міністерку торгівлі Пенні Пріцкер спецпредставницею США з питань економічного відновлення України. Мільярдерка з українським корінням, чия родина є однією з найбагатших в Америці, отримала достатні повноваження, щоб повпливати на проведення реформ в Україні та залучити іноземні інвестиції у державу.

Про те, які функції виконуватиме американська посадовиця писали багато. В свою чергу Інформатор вирішив розібратись, що відомо про Пенні Пріцкер, її біографію та карʼєрний шлях.

Пенні Пріцкер народилася в Чикаго в 1959 році в сім'ї Сью і Дональда Пріцкера. Батько Пенні був одним із співзасновників мережі готелів Hyatt. У пенні є два молодших брата, один з яких, Дж. Б. Пріцкер - діючий губернатор штату Іллінойс.

Щодо українського коріння Пенні Пріцкер відомо, що її предки родом з села Великі Пріцьки на Київщині, вони були власниками магазину. Наприкінці 1800-х її рідні зазнавали переслідування від царського режиму, тому емігрували до США. За словами Пріцкер, вона відчуває звʼязок з Україною.

У 1972 році, коли Пенні було 13 років, її батько раптово помер від серцевого нападу, через що дівчині довелося рано піклуватися про матір, у якої почалась депресія, і молодших братів. За десять років після цього Сью Пріцкер загинула, випавши з пасажирського сидіння вантажівки.

У 16 років Пенні написала листа своєму дідусеві та голові сімейної бізнес-імперії А. Н. Пріцкеру, в якому вона запитала, чому він говорить про справи з чоловіками в сім’ї, а не з нею. Нарешті, зрозумівши інтерес Пенні, до бізнесу, чоловік провів для неї літні курси з бухгалтерського обліку.

У 1981 році вона закінчила Гарвардський коледж зі ступенем бакалавра економіки. У 1985 році отримала ступінь доктора юриспруденції та ступінь магістра ділового адміністрування в Стенфордському університеті.

За даними Forbes, Пенні Пріцкер є однією з 11 мільярдерів сімейного клану та єдиною, яка працювала у Білому домі. Станом на 18 вересня, її капітал становить 3,3 млрд доларів, жінка посідає 897 місце у рейтингу найбагатших людей у світі.

Як пише New York Times, Пріцкер відігравала одну з головних ролей у зборі коштів на президентські компанії Обами та Байдена. У період із червня 2013-го по січень 2017 року була міністеркою торгівлі при адміністрації Обами.

Пенні Пріцкер заснувала і головує у приватній інвесткомпанії, яка вкладає гроші у нерухомість, хедж-фонди та стартапи - PSP Partners. Також на її рахунок заснування та співзаснування таких фірм, як Vi Senior Living (створення й обслуговування громад для заможних пенсіонерів), Parking Spot, Artemis Real Estate Partners і Inspired Capital Partners. Вона ходить до ради Microsoft і Icertis, яка займається корпоративним ПЗ, а раніше була членкинею рад Hyatt Hotels Corporation, Wm. Wrigley Jr. Company, Marmon Group і LaSalle Bank Corporation.

Разом із чоловіком, офтальмологом Браяном Тробертом, Пенні Пріцкер заснувала Pritzker Traubert Foundation, приватну благодійну організацію, яка займається розвитком бізнесового потенціалу родин Чикаго.

Ще один цікавий факт з життя Пенні Пріцкер - у 1980-х бізнесвумен завершила свою першу дистанцію з тріатлону Ironman на Гаваях. Пріцкер тренувалася шість місяців і зрештою закінчила перегони за 12 годин. Крім змагань у триатлоні, Пріцкер брала участь у марафонах.

Призначення Пенні Пріцкер: США контролюватимуть витрати України

Тепер для отримання фінансової допомоги від Штатів Україні необхідно буде виконати умови, серед яких проведення низки реформ. Про це розповіла спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер після призначення на посаду.

За словами американської підприємиці, Вашингтон контролюватиме витрати американських грошей в Україні. Київ матиме втілити реформи, необхідні для того, щоб стати членом ЄС та західного торговельного блоку. Зокрема, мова йде про зміни у судовій, правоохоронній та антикорупційній системах. Увагу Пріцкер приділятиме реформам, які стосуються прозорості витрачання коштів на відбудову України. Також вона сконцентрується на залученні іноземних інвестицій до держави та переконуватиме Конгрес у тому, що Україна прогресує - як під час повномасштабної війни, так і після неї.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube