"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Історія родини Пріцкер, однієї з найбагатших в Америці, почалася у селі на Київщині. Спецпредставниця Штатів стверджує, що і зараз відчуває звʼязок з Україною
14 вересня президент Сполучених Шатів Джо Байден призначив екс-міністерку торгівлі Пенні Пріцкер спецпредставницею США з питань економічного відновлення України. Мільярдерка з українським корінням, чия родина є однією з найбагатших в Америці, отримала достатні повноваження, щоб повпливати на проведення реформ в Україні та залучити іноземні інвестиції у державу.
Про те, які функції виконуватиме американська посадовиця писали багато. В свою чергу Інформатор вирішив розібратись, що відомо про Пенні Пріцкер, її біографію та карʼєрний шлях.
Пенні Пріцкер народилася в Чикаго в 1959 році в сім'ї Сью і Дональда Пріцкера. Батько Пенні був одним із співзасновників мережі готелів Hyatt. У пенні є два молодших брата, один з яких, Дж. Б. Пріцкер - діючий губернатор штату Іллінойс.
Щодо українського коріння Пенні Пріцкер відомо, що її предки родом з села Великі Пріцьки на Київщині, вони були власниками магазину. Наприкінці 1800-х її рідні зазнавали переслідування від царського режиму, тому емігрували до США. За словами Пріцкер, вона відчуває звʼязок з Україною.
У 1972 році, коли Пенні було 13 років, її батько раптово помер від серцевого нападу, через що дівчині довелося рано піклуватися про матір, у якої почалась депресія, і молодших братів. За десять років після цього Сью Пріцкер загинула, випавши з пасажирського сидіння вантажівки.
У 16 років Пенні написала листа своєму дідусеві та голові сімейної бізнес-імперії А. Н. Пріцкеру, в якому вона запитала, чому він говорить про справи з чоловіками в сім’ї, а не з нею. Нарешті, зрозумівши інтерес Пенні, до бізнесу, чоловік провів для неї літні курси з бухгалтерського обліку.
У 1981 році вона закінчила Гарвардський коледж зі ступенем бакалавра економіки. У 1985 році отримала ступінь доктора юриспруденції та ступінь магістра ділового адміністрування в Стенфордському університеті.
За даними Forbes, Пенні Пріцкер є однією з 11 мільярдерів сімейного клану та єдиною, яка працювала у Білому домі. Станом на 18 вересня, її капітал становить 3,3 млрд доларів, жінка посідає 897 місце у рейтингу найбагатших людей у світі.
Як пише New York Times, Пріцкер відігравала одну з головних ролей у зборі коштів на президентські компанії Обами та Байдена. У період із червня 2013-го по січень 2017 року була міністеркою торгівлі при адміністрації Обами.
Пенні Пріцкер заснувала і головує у приватній інвесткомпанії, яка вкладає гроші у нерухомість, хедж-фонди та стартапи - PSP Partners. Також на її рахунок заснування та співзаснування таких фірм, як Vi Senior Living (створення й обслуговування громад для заможних пенсіонерів), Parking Spot, Artemis Real Estate Partners і Inspired Capital Partners. Вона ходить до ради Microsoft і Icertis, яка займається корпоративним ПЗ, а раніше була членкинею рад Hyatt Hotels Corporation, Wm. Wrigley Jr. Company, Marmon Group і LaSalle Bank Corporation.
Разом із чоловіком, офтальмологом Браяном Тробертом, Пенні Пріцкер заснувала Pritzker Traubert Foundation, приватну благодійну організацію, яка займається розвитком бізнесового потенціалу родин Чикаго.
Ще один цікавий факт з життя Пенні Пріцкер - у 1980-х бізнесвумен завершила свою першу дистанцію з тріатлону Ironman на Гаваях. Пріцкер тренувалася шість місяців і зрештою закінчила перегони за 12 годин. Крім змагань у триатлоні, Пріцкер брала участь у марафонах.
Тепер для отримання фінансової допомоги від Штатів Україні необхідно буде виконати умови, серед яких проведення низки реформ. Про це розповіла спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер після призначення на посаду.
За словами американської підприємиці, Вашингтон контролюватиме витрати американських грошей в Україні. Київ матиме втілити реформи, необхідні для того, щоб стати членом ЄС та західного торговельного блоку. Зокрема, мова йде про зміни у судовій, правоохоронній та антикорупційній системах. Увагу Пріцкер приділятиме реформам, які стосуються прозорості витрачання коштів на відбудову України. Також вона сконцентрується на залученні іноземних інвестицій до держави та переконуватиме Конгрес у тому, що Україна прогресує - як під час повномасштабної війни, так і після неї.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.