Від Каннського фестивалю до «Оскара»: погляд у майбутнє

Хто подолає марафон з Канн до Лос-Анджелеса?

Леонардо Ді Капріо на червоній доріжці  Каннського кінофестивалю
Леонардо Ді Капріо на червоній доріжці Каннського кінофестивалю

Раніше Канни були місцем для артхаусних фільмів різними мовами, тоді як премія Академії відзначала англомовні фільми з Америки чи Великобританії. Але останніми роками цей розрив почав скорочуватися – в Каннах іноді показували мейнстримові фільми, а виборці премії «Оскар» все частіше обирали більш художні картини. Все це змушує задуматися про те, які фільми, представлені на Каннському кінофестивалі цього року, можуть претендувати на «Оскар».

Головним претендентом є фільм «Вбивці квіткового місяця», який розповідає про вбивства в індійському племені осейджів у 1920-ті роки. Режисером фільму став Мартін Скорсезе, який написав його у співавторстві з Еріком Ротом. У фільмі знялися два його головні актори – Леонардо Ді Капріо та Роберт Де Ніро, а також Брендан Фрейзер – усі лауреати премії «Оскар». Оскільки Скорсезе, чий фільм «Таксист» у 1976 році отримав «Золоту пальмову гілку», вирішив показати фільм поза конкурсом, а не в конкурсі, його нова картина не претендує на призи фестивалю, проте, швидше за все, побореться за «Оскар», як фільми «Елвіс» та «Топ Ган: Меверік», які були показані поза конкурсом на тогорічному фестивалі та отримали номінації на «Оскар» за найкращу картину.

Леонардо Ді Капріо, Мартін Скорсезе, Роберт Де Ніро
Леонардо Ді Капріо, Мартін Скорсезе, Роберт Де Ніро

 

Уес Андерсон повертається на фестиваль із фільмом «Місто астероїдів». У плані нагород Андерсон іноді вкрай успішний («Готель Гранд Будапешт»), а іноді абсолютно промахується (останній його каннський фільм «Французький вісник»).

Уес Андерсон
Уес Андерсон

 

Те саме можна сказати й про фільм Тодда Хейнса, чий фільм «Май, грудень», також бере участь у конкурсі. Це історія актриси (володарка премії «Оскар» Наталі Портман, яка також бере участь у конкурсі), яка відвідує жінку, яку вона має зіграти у фільмі (володарка премії «Оскар» Джуліанна Мур, неодноразова колега Хейнса, зокрема, над фільмом «Вдалині від раю »2002 року).

Джуліанна Мур, Тодд Хейнс, Наталі Портман, Чарльз Мелтон
Джуліанна Мур, Тодд Хейнс, Наталі Портман, Чарльз Мелтон

 

Серед неангломовних фільмів, що беруть участь у конкурсі, три фільми, які зняли режисери – в минулому володарі «Пальмової гілки»: «Монстр» – перший фільм Хірокадзу Кореї японською мовою після «Пальмової гілки» 2018 року та номінації на Оскар за фільм «Магазин»; «Про суху траву» – фільм Нурі Більге Джейлана турецькою мовою про вчителя, звинуваченого у жорстокому поводженні з учнем; та «Ідеальні дні» – збірка чотирьох оповідань німецького режисера Віма Вендерса японською мовою.

Фінський режисер Акі Каурісмякі повертається в конкурс з «Опалим листям», трагікомедією, яка є останньою частиною його серії «Пролетаріат».

У конкурсі також беруть участь два фільми італійською мовою: «Хімера» з Джошем О'Коннором та Ізабеллою Росселліні у головних ролях та режисером Аліче Рорвахер. А також драма «Сонце майбутнього», співавтором сценарію, режисером та виконавцем головної ролі якої є Нанні Моретті, і яка вже вийшла в прокат в Італії.

Зрештою, не можна залишити без уваги Педро Альмодовара, який повертається на фестиваль зі «Дивним способом життя», короткометражкою з Ітаном Хоуком та Педро Паскалем у головних ролях, яка стане його другою англомовною роботою. За цей фільм, права на який вже придбала компанія Sony Classics, він може взяти участь у перегонах за «Оскаром» за найкращу короткометражку.

Педро Альмодовар
Педро Альмодовар

 

Раніше Інформатор повідомляв, що Дуа Ліпа на Каннському кінофестивалі з'явилася у супроводі нового бойфренда.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.       

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube