Вибухи на нафтовому танкері SeaJewel в Італії: пошкоджено судно, яке возило російську нафту

Завдяки конструктивним заходам вдалося уникнути витоку нафти та екологічної катастрофи. Прокуратура розпочала розслідування можливого терористичного акту

Тіньовий танкер РФ
В Італії на нафтовому танкері SeaJewel сталися два вибухи

В Італії на нафтовому танкері SeaJewel у ніч на 15 лютого сталися два вибухи, які пошкодили судно. Танкер, що знаходився на якорі поблизу узбережжя Савони, має течу нижче ватерлінії. Але витоку нафти вдалося уникнути завдяки металевим листам у камері безпеки, що зупинили поширення нафти в море.

Згідно з інформацією місцевих ЗМІ, екіпаж танкера чув два гучні удари перед вибухами, а на судні були виявлені два зігнуті листи корпусу, що може вказувати на зовнішнє джерело пошкоджень. Берегова охорона Савони проводить розслідування, залучаючи водолазів для уточнення причин інциденту.

Адміністрація порту зазначила, що під час розвантаження нафти було виявлено аномалії, через які було прийнято рішення припинити операції. Водночас прокуратура Савони відкрила справу, і серед можливих версій інциденту розглядається й терористична атака.

Танкер SeaJewel, побудований у 2009 році, здійснив рейс з Алжиру до Італії. Судно стало відомим через участь у транспортуванні російської нафти до ЄС, незважаючи на санкції, накладені через війну в Україні.

Екокатастрофи через російські танкери

15 грудня 2024 року понад вісім тонн мазуту вилилось у море в Керченській протоці у результаті катастрофи трьох російських танкерів. Російські окупанти першими помітили плями забруднення в Анапі та окупованому Севастополі. Сотні птахів, риб, дельфінів або загинули, або ж опинилися на межі життя і смерті. Російський правитель Путін лише за декілька тижнів визнав екологічну катастрофу. Реальні масштаби аварії оцінити наразі неможливо. Мазут викидає у різних місцях, починаючи від Бердянської протоки, завершуючи пляжами у РФ.

Причиною стала непристосованість танкерів РФ, які належали до річкового флоту. У мережі писали, що танкери виготовили у 1960-х роках для пересування Волгою. А ще через 30 років вкоротили, щоб вони були придатними для пересування по морю

За оцінками, у море потрапило не менше 8 тис. тонн мазуту. Це серйозна екологічна катастрофа, яка вплине на різні екосистеми Чорного моря. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів оцінює збитки у понад $14 млрд. Однак ця цифра може ще вирости.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube