Вибори в Конгрес США: чого чекати, якщо республіканці отримають більшість — Байден

Читать на русском

Усі 435 членів Палати представників переобираються кожні два роки

Читать на русском
Вибори в Конгрес США: чого чекати, якщо республіканці отримають більшість — Байден
Фото: Getty Images

Усі 435 членів Палати представників переобираються кожні два роки

Вівторок після першого понеділка листопада в США вважають днем виборів. Сьогодні, американці обирають Палату представників, третину Сенату, законодавчі збори та губернаторів штатів. Байден закликав демократів голосувати, щоб демократи все ще контролювали Конгресом. 

Про це пише The Hill.

Останні два роки більшість у палаті мали саме демократи. Проте на нинішніх виборах шансів зберегти більшість у Палаті представників в Демократичної партії відверто мало. Й на це є кілька причин: небачена з початку 80-х років інфляція, обмеження демократів на аборти та торгівлю зброєю та структурна перевага республіканців. Саме тому президент США Джо Байден закликав своїх прихильників проголосувати, зазначивши, що «республіканців MAGA», обрання яких підтримував Дональд Трамп —  «одні з найтемніших сил» в історії США.

«Знову ж таки, не влада заради влади, а влада для блага країни. Знаєш, я знаю, що це нелегко. Ми зіткнулися з одними з найтемніших сил, які ми коли-небудь бачили в нашій історії. Ці республіканці MAGA - інша порода котів. Це не Республіканська партія вашого батька. Це інша угода",— зазначив Байден.

З усім тим, нагадаємо, за прогнозом проєкту FiveThirtyEight передбачають, що республіканці отримають перевагу у Палаті представників у 54 випадків зі 100, а демократи збережуть більшість у Сенаті у 46 випадків зі 100. Однак, не зважаючи на це, Байден налаштований оптимістично. 

«Це не референдум. Це вибір. І чим більше людей ми збираємося голосувати, тим ми виграємо. Ми перемогли. Тож давайте перемагати. Давайте залучимо до голосування всіх, кого тільки зможемо. Доведіть їх до виборчих дільниць», – додав Байден.

Чого чекати Україні, якщо переможуть республіканці

Перемога республіканців на проміжних виборах може негативно відбитися на наданні підтримки Україні. Серед трампістів вже зараз панує переконання, що питаннями відбудови має опікуватись передусім Європа, а не США. Буквально 4 листопада конгресвумен із Джорджії Марджорі Тейлор Грін, республіканка, і послідовниця культу QAnon, заявила, що від республіканського Конгресу Україна не отримає "ні копійки". 

Нагадаємо, за день до виборів Байден заявив, що перемога республіканців може зруйнувати американську демократію. А The New York Times написали, що росія знову намагається втрутитись в американські вибори в Конгрес.

Крім всього, 8 листопада – останнє місячне затемнення цього року. А періоди місячних затемнень вважають часом, коли можна втратити самоконтроль і наробити дурниць. Детальніше, що чекати від цього дня читайте тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.