Ветерани можуть отримати 1500 грн на заняття спортом через Дію, але не всі, а лише найспритніші

За постановою Мінветеранів допомогу гарантовано отримають 100 000 ветеранів та ветеранок, які першими скористаються сервісом у Дії

Ветеранський спорт
Ветеранський спорт

Учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни, можуть отримати в Дії 1 500 гривень від держави кожні три місяці на оплату тренажерних залів, спортсекцій та клубів. Запустили сервіс Ветеранський спорт з ініціативи Міністерства у справах ветеранів України, щоб допомогти Захисникам і Захисницям соціально адаптуватися та фізично відновлюватися. Про це 16 січня повідомили в Мінцифри. 

Покваптеся податися — постанова Міністерства у справах ветеранів передбачає гарантовану допомогу для 100 000 ветеранів і ветеранок, які першими скористаються сервісом у Дії.

Як оформити допомогу: 

  • Оновіть Дію → авторизуйтеся та перейдіть до розділу Сервіси → Ветеранський спорт.
  • Ознайомтеся з правилами програми.
  • Відкрийте Дія.Картку та виберіть її для зарахування коштів.
  • Перевірте заявку та натисніть Надіслати.

Подавайте заявку в Дії до 20 числа першого місяця кварталу. Наприклад, для виплати в першому кварталі 2025 року треба податися до 20 січня. Кошти будуть зараховані автоматично на обраний рахунок.

Програма доступна для учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни, які мають код платника податків і підтверджений статус у Єдиному державному реєстрі ветеранів (ЄДРВВ) війни. Посвідчення ветерана в Дії для цього не потрібне. При оформленні Ветеранського спорту підтягується саме статус із реєстру ветеранів, а не посвідчення з застосунку.

Якщо ви не використали допомогу повністю — залишки повернуться на рахунки Міністерства у справах ветеранів, а в наступному кварталі ви отримаєте нарахування допомоги в розмірі 1500 грн.

Якщо допомога взагалі не буде використана в кварталі, у якому вона була нарахована, — вашу участь у програмі зупинять. У такому разі вам необхідно подати заявку на участь у програмі ще раз.

Що таке Дія.Картка

Мінцифри створило Дія.Картку. Тепер буде зручніше отримувати виплати від держави. Замість кількох різних карток – один зручний інструмент. Перша послуга на Дія.Картці – єКнига. Надалі на картку планується перевести виплати єПідтримки, включно з тими, що були у 2021–2023 роках. І вже цього місяця стартує ще одна соціальна виплата. 

“Замість кількох різних карток — один зручний інструмент. Тож згодом вам більше не доведеться випускати щоразу нові картки для отримання допомоги чи інших державних виплат. До речі, сьогодні стартувала перша послуга на Дія.Картці — єКнига. Плануємо надалі перевести виплати єПідтримки, включно з тими, що були у 2021–2023 роках. І вже цього місяця запустимо ще одну соціальну виплату”, - заявили в Мінцифри.

Зараз Дія.Картку можна відкрити в кількох банках, які першими долучилися: 

  • ПриватБанк
  • А-банк
  • Акордбанк
  • Глобус банк
  • monobank

Із часом на Дія.Картці буде більше державних програм з «фарбованими» коштами для цільових виплат. Також розшириться список банків, зараз ще три на етапі під’єднання — очікуємо Банк Кредит Дніпро, Sense та Bank 3/4.

“А ще, туди теоретично можна буде отримувати зарплату, стипендії, соціальні виплати та навіть власні кошти. Але на це потрібно відповідні законодавчі зміни. На-реш-ті! Нарешті кожна нова виплата від держави не створюватиме вам у гаманці +1 картку. Схрестимо пальці, щоб все працювало, як задумується. Навіть якщо зараз у вас немає держвиплат, раджу відкрити Дія.Картку заздалегідь. Оновіть застосунок. Версія іOS на ревʼю в Apple. Чекаємо її найближчим часом”, - прокоментував оновлення співзасновник Монобанку Олег Гороховський.

Клієнти ПриватБанку - учасники програми єКнига зможуть отримати кешбек у розмірі 10% за оплати Дія.Карткою для єКниги. Для цього необхідно лише активувати відповідну пропозицію в програмі лояльності «Привіт» у Приват24 після відкриття картки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube