Китайська компанія Shantou Honghu Plastic відправила до росії тисячу безпілотників за два місяці до початку війни.
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну й до I кварталу 2023 року російські компанії-виробники ракетних установок, бронетехніки та стратегічних бомбардувальників, отримали десятки тисяч поставок із Китаю. Також Піднебесна активно відправляла у росію метали, необхідні для ремонту та обслуговування російської авіації.
Про це йдеться у матеріалі видання The Telegraph.
За даними дослідницької організації Molfar Global, китайська компанія Shantou Honghu Plastic відправила до росії тисячу дронів за два місяці ще до війни. Ця компанія називає себе оптовим продавцем дитячих іграшок. Дрони передали російській фірмі "Самсон", яка позиціонує себе аналогічним чином. The Telegraph припускає, що "Самсон" - підставна російська компанія.
Через чотири дні після початку війни китайська компанія Hems999 поставила росії два вертольоти, а китайська фірма Tianjin Huarong Aviation передала рф ще чотири вертольоти Airbus. Усі машини отримала російська компанія "Уральський вертоліт", засновником якої є Росгвардія.
Китайські фірми також відправили оптичні приціли понад 50 російським компаніям. Імпорт цієї продукції у 2022 році зріс майже вдвічі у порівнянні з попереднім і склав $2,5 млн.
Більшу частину оптичних прицілів поставила компанія Yiwu Wojie Optics Instrument російській фірмі CEK, яка раніше постачала схожі товари та прилади нічного бачення для МВС росії.
У 2022 році Китай експортував до росії продукцію з титанових сплавів на суму $18 млн. Титанові сплави - один з основних матеріалів, що використовуються для військової авіації та зброї.
Титанові листи та стрижні були поставлені НВП "Старт" - розробнику зенітно-ракетних комплексів, що входить до складу російської держкорпорації "Ростех".
Вироби з титану також відправили до компанії S7 Technics, яка займається технічним обслуговуванням та ремонтом російської авіаційної техніки.
Китайські компанії також направили магнієві сплави компанії "Туполєв", яка виробляє та допомагає обслуговувати бомбардувальники Ту-95 та Ту-160М, якими росіяни бомблять Україну.
Підприємства, пов'язані з виробництвом автомобілів КАМАЗ та бронетранспортерів отримали з Китаю 520 партій продукції. До одержувачів увійшов, приміром, підсанкційний Магнітогорський металургійний комбінат.
Щобільше - деякі китайські компанії, такі як Wuxi Tianxing Steel та Xi'an Alpha Metal, навіть мають офіси в Москві та вебсайти російською мовою...
Раніше Інформатор писав, чому Китай проти застосування путіним ядерного озброєння. Також постачання китайського озброєння до рф може означати, що Пекін наважився на світову війну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.