Верховна рада підтримала «антиахметівський» закон

Читать на русском

За проголосували 255 депутатів

Читать на русском
Верховна рада підтримала «антиахметівський» закон

За проголосували 255 депутатів

Верховна рада ухвалила у другому читанні та загалом так званий ресурсний законопроект №5600. Його підтримали 255 депутатів.

Про це повідомляє Інформатор .

Цей законопроект №5600 називають "антиахметівським", тому що в ньому пропонується підвищити розмір ренти, зокрема і на видобуток залізної руди. В Україні видобутком руди займаються кілька підприємств, практично всі належать олігархам, найбільшу частку у цьому бізнесі займає Рінат Ахметов. За словами екс-нардепа Сергія Лещенка, в останній момент до тексту законопроекту повернули норму, за якою при обрахуванні ренти на видобуток залізняку не вираховуватимуть вартість фрахту, перевезення Укрзалізницею та перевалки в портах. Тобто рента рахуватиметься у відсотках від вищої бази.

Серед змін: 

  • під час розрахунку рентної плати використовується формула за біржовими цінами без урахування витрат на логістику, що забезпечить справедливе оподаткування;
  • виключення можливості для підприємств, що займаються вирощуванням птахів, перебувати на єдиному податку;
  • податкові пільги для компаній, які здійснюють діяльність у шахтарських регіонах;
  • удосконалено адміністрування;
  • не запроваджується МПО для власників земельних ділянок у межах населених пунктів (земля на прибудинкових територіях);
  • звільнення від податку надається тим, у кого розмір доходу від продажу продукції не перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати;
  • звільнено від податку дохід у вигляді соціальних послуг;
  • розширення переліку товарів, які не підлягають маркуванню марками акцизного податку (тестові зразки алкогольних напоїв та натуральні вина, без додавання спирту, міцність яких не перевищує 15%).

Згідно з документом, до 1 січня 2024 року податкове зобов'язання з податку на прибуток залежить від сплати завантаженої електроенергії. В інтерв'ю виданню Forbes голова комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев уточнив, що законопроект №5600 може принести до бюджету 20–25 млрд. грн. Сільськогосподарський податок – 10 млрд. грн.; акциз на алкоголь та тютюнові вироби – 3 млрд грн; екологічний податок – 2,1 млрд. грн.; скасування мораторію на нормативну оцінку землі – 2,2 млрд грн; скасування спрощеного оподаткування для виробників птиці – 1 млрд. грн.

"Від податку на залізну руду ми розраховували отримати 3,5 млрд грн, але, враховуючи зниження ціни на світових ринках, ця цифра буде меншою", – сказав Гетьманцев.

Зазначимо, детальніше про податки «антиахметівського» закону читайте тут .

Нагадаємо, в Україні податківці прикривали підприємства, які не сплачували податки. Крім того, народного депутата звинувачують у несплаті податків на 118 мільйонів гривень.

Також Інформатор писав, які активи українці можуть не декларувати

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.