RU
Головна
Україна
Події
15:43, 30 Листопада
Информатор UA

Интро

Верховна рада ухвалила у другому читанні та загалом так званий ресурсний законопроект №5600. Його підтримали 255 депутатів. Про це повідомляє Інформатор . Цей законопроект №5600 називають "антиахметівським", тому що в ньому пропонується підвищити розмір ренти, зокрема і на видобуток залізної руди. В Україні видобутком руди займаються кілька підприємств, практично всі належать олігархам, найбільшу частку у цьому бізнесі займає Рінат Ахметов. За словами екс-нардепа Сергія Лещенка, в останній момент до тексту законопроекту повернули норму, за якою при обрахуванні ренти на видобуток залізняку не вираховуватимуть вартість фрахту, перевезення Укрзалізницею та перевалки в портах. Тобто рента рахуватиметься у відсотках від вищої бази. Серед змін: під час розрахунку рентної плати використовується формула за біржовими цінами без урахування витрат на логістику, що забезпечить справедливе оподаткування; виключення можливості для підприємств, що займаються вирощуванням птахів, перебувати на єдиному податку; податкові пільги для компаній, які здійснюють діяльність у шахтарських регіонах; удосконалено адміністрування; не запроваджується МПО для власників земельних ділянок у межах населених пунктів (земля на прибудинкових територіях); звільнення від податку надається тим, у кого розмір доходу від продажу продукції не перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати; звільнено від податку дохід у вигляді соціальних послуг; розширення переліку товарів, які не підлягають маркуванню марками акцизного податку (тестові зразки алкогольних напоїв та натуральні вина, без додавання спирту, міцність яких не перевищує 15%). Згідно з документом, до 1 січня 2024 року податкове зобов'язання з податку на прибуток залежить від сплати завантаженої електроенергії. В інтерв'ю виданню Forbes голова комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев уточнив, що законопроект №5600 може принести до бюджету 2025 млрд. грн. Сільськогосподарський податок 10 млрд. грн.; акциз на алкоголь та тютюнові вироби 3 млрд грн; екологічний податок 2,1 млрд. грн.; скасування мораторію на нормативну оцінку землі 2,2 млрд грн; скасування спрощеного оподаткування для виробників птиці 1 млрд. грн. "Від податку на залізну руду ми розраховували отримати 3,5 млрд грн, але, враховуючи зниження ціни на світових ринках, ця цифра буде меншою", сказав Гетьманцев. Зазначимо, детальніше про податки закону читайте тут . Нагадаємо, в Україні податківці прикривали підприємства, які не сплачували податки. Крім того, народного депутата звинувачують у несплаті податків на 118 мільйонів гривень. Також Інформатор писав, які активи українці можуть не декларувати . Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .

Верховна рада підтримала «антиахметівський» закон

Читать на русском
Верховна рада підтримала «антиахметівський» закон

За проголосували 255 депутатів

Верховна рада ухвалила у другому читанні та загалом так званий ресурсний законопроект №5600. Його підтримали 255 депутатів.

Про це повідомляє Інформатор .

Цей законопроект №5600 називають "антиахметівським", тому що в ньому пропонується підвищити розмір ренти, зокрема і на видобуток залізної руди. В Україні видобутком руди займаються кілька підприємств, практично всі належать олігархам, найбільшу частку у цьому бізнесі займає Рінат Ахметов. За словами екс-нардепа Сергія Лещенка, в останній момент до тексту законопроекту повернули норму, за якою при обрахуванні ренти на видобуток залізняку не вираховуватимуть вартість фрахту, перевезення Укрзалізницею та перевалки в портах. Тобто рента рахуватиметься у відсотках від вищої бази.

Серед змін: 

  • під час розрахунку рентної плати використовується формула за біржовими цінами без урахування витрат на логістику, що забезпечить справедливе оподаткування;
  • виключення можливості для підприємств, що займаються вирощуванням птахів, перебувати на єдиному податку;
  • податкові пільги для компаній, які здійснюють діяльність у шахтарських регіонах;
  • удосконалено адміністрування;
  • не запроваджується МПО для власників земельних ділянок у межах населених пунктів (земля на прибудинкових територіях);
  • звільнення від податку надається тим, у кого розмір доходу від продажу продукції не перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати;
  • звільнено від податку дохід у вигляді соціальних послуг;
  • розширення переліку товарів, які не підлягають маркуванню марками акцизного податку (тестові зразки алкогольних напоїв та натуральні вина, без додавання спирту, міцність яких не перевищує 15%).

Згідно з документом, до 1 січня 2024 року податкове зобов'язання з податку на прибуток залежить від сплати завантаженої електроенергії. В інтерв'ю виданню Forbes голова комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев уточнив, що законопроект №5600 може принести до бюджету 20–25 млрд. грн. Сільськогосподарський податок – 10 млрд. грн.; акциз на алкоголь та тютюнові вироби – 3 млрд грн; екологічний податок – 2,1 млрд. грн.; скасування мораторію на нормативну оцінку землі – 2,2 млрд грн; скасування спрощеного оподаткування для виробників птиці – 1 млрд. грн.

"Від податку на залізну руду ми розраховували отримати 3,5 млрд грн, але, враховуючи зниження ціни на світових ринках, ця цифра буде меншою", – сказав Гетьманцев.

Зазначимо, детальніше про податки «антиахметівського» закону читайте тут .

Нагадаємо, в Україні податківці прикривали підприємства, які не сплачували податки. Крім того, народного депутата звинувачують у несплаті податків на 118 мільйонів гривень.

Також Інформатор писав, які активи українці можуть не декларувати

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.