85 відсотків українських працівників у Польщі хочуть заробляти від 4000 до 7700 злотих нетто
Згідно з даними Головного статистичного управління Польщі, у лютому 2024 року в Польщі працювало понад 755,8 тис. українців. Така кількість робить їх найбільшою групою іноземців на польському ринку праці. Багато з них очікують амбітних зарплат, але в середньому 90% працівників з України вже заробляють до 5 тисяч злотих щомісяця. Такий дохід вдвічі перевищує середню зарплату в Україні у 2024 році.
Про те, що українці пристойно заробляють у Польщі, йдеться у дослідженні групи Progres, ключові дані з якого наводить видання Biznesinfo. Зазначається, що 85% українських працівників у Польщі хочуть заробляти від 4 тис. до 7,7 тис. злотих нетто. Варто підкреслити, що майже половина поляків не може розраховувати на зарплату вище 7000 злотих брутто, а тому багато з них їдуть на заробітки у Німеччину, Англію, Нідерланди.
"Лише 5 відсотків українців готові працювати менше ніж за 4 тис. злотих, тоді як 10% розраховує на зарплати вище 7700 злотих на руки" – йдеться у результатах дослідження групи Progres.
Для порівняння співробітники з інших країн, у тому числі з Філіппін, Непалу та Індії вказують нижчі порогові розміри зарплати. Вони готові працювати за 3 тис. - 3,9 тис. злотих. Тим часом, мінімальна зарплата в Польщі наразі становить 4300 злотих брутто, тобто приблизно 3261,53 злотих нетто, тому українські вимоги перевищують середні очікування інших іноземців.
90 відсотків українців, які працюють у Польщі, заробляють до 5000 злотих чистими. Більше половини з них отримують заробітну плату, близьку до мінімальної заробітної плати в країні, і майже 30% заробляє від 4000 до 5000 злотих нетто.
"Ситуація українців на польському ринку праці змінюється. Ще у 2023 році три чверті з них працювали на нижчих посадах. Зараз ці посади займають 37 відсотків, 57 відсотків працює на посадах середнього рівня, а 6% обіймає керівні посади – повідомляє Служба персоналу в "Польському барометрі ринку праці".
Відтак, зростання фінансових очікувань українців можна вважати адекватним до зміни структури зайнятості. Збільшення кількості посад середнього рівня та просування на вищі посади сприяє збільшенню прагнень українців отримати більший заробіток.
Працівників з України все більше бажають бачити на підприємствах саме польські роботодавці. Окрім високого рівня професійних компетенцій, великою перевагою також є низький мовний та культурний бар’єр. Багато роботодавців визнають, що культурна близькість і мовна схожість дозволяють українцям швидше адаптуватися у польських компаніях.
Зростання фінансових очікувань українських працівників може викликати змішані почуттяу самихполяків. З одного боку, вони приваблюють роботодавців своєю гнучкістю та професійністю, але з іншого боку, їхні високі вимоги можуть стати проблемою у деяких галузях, де зарплата залишається близькою до польського мінімуму.
Однак дані показують, що ситуація українців на польському ринку праці динамічно змінюється. Зростаючий відсоток українців, зайнятих на посадах середнього та вищого рівня, може свідчити про зростаючу довіру польських компаній саме до цієї групиіноземців, а також про більшу готовність інвестувати у свій розвиток та вищі зарплати.
До слова, за даними Держстату України, середня заробітна плата у другому кварталі 2024 року сягнула лише 20 964 гривень. Відтак, у Польщі українці заробляють вдвічі більше, при фактично однаковому рівні цін на оренду житла та продуктів харчування.
Від жовтня 2024 року українські родини з дітьми, які вимушено переїхали до Польщі після початку повномасштабного вторгнення, зможуть розраховувати на додаткову фінансову підтримку. Нова програма допомоги має на меті полегшити адаптацію та забезпечити більш стабільне життя українських біженців у країні.
З 1 липня 2024 року у Польщі змінилися положення закону про допомогу громадянам України. Продовжено легальність перебування для українців, введено нові регуляції щодо інструментів підтримки осіб, які перебувають під тимчасовим захистом. Це зумовлено необхідністю адаптації законодавства до сучасних викликів, які відрізняються від тих, що були у 2022 чи навіть 2023 роках.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.