Вчені вимагають збільшити кількість смайликів: не вистачає десятків тисяч хробаків і грибів

Емодзі потрібні як відображення збільшеної поінформованості громадськості

Хробак та гриб
Це може викликати інтерес до організмів, які люди не знають

Існує безліч смайликів у будь-якому смартфоні, але дослідники вважають, що їх все одно недостатньо. Вчені кажуть, що необхідно, наприклад, додати гриби та плоских хробаків, щоб викликати інтерес до менш відомих організмів та допомогти їх збереженню. Дженніфер Андерсон, експерт з водних грибів, нарікала, що предмет її дослідження не був доступний у формі смайликів. Тоді вчені Стефано Маммола та Франческо Фічетола разом із колегою вирішили з'ясувати, наскільки добре "дерево життя" представлене в бібліотеці емодзі. Відповідь, як виявили італійські екологи, була дуже поганою, пише Тheguardian.

"Якщо ви виконуєте важливу роботу з порятунку китів, ви можете використовувати графіку, яка допоможе вам повідомити про це дуже зрозумілим способом", - сказав Андерсон, мікробний еколог із Шведського університету сільськогосподарських наук. "Якщо ви працюєте над порятунком водних грибів, ви спочатку повинні повідомити людей, що так, водні гриби існують, а потім описати словами, як вони виглядають - зазвичай не як гриби".

Емодзі - це простий та прямий спосіб спілкування в Інтернеті. Дослідники виявили, що тварини добре представлені у доступних смайликах, а от рослини, гриби та мікроорганізми - ні.

Як виявили дослідники, існують смайлики, які представляють лише 112 різних організмів. Серед них було 92 тварини, 16 рослин, один гриб, схожий на поганку, та один мікроорганізм, який, за підозрою вчених, є кишковою бактерією E coli.

"Гарне уявлення про дерево життя в соціальних мережах може багато в чому допомогти розповсюдженню інформації про те, що біорізноманіття - це набагато більше, ніж просто кішки, собаки, леви та панди", - сказав Маммола, еколог з Інституту водних досліджень Національної дослідницької ради Італії. "Існує вражаюча кількість організмів, і всі вони відіграють фундаментальну роль для нашої планети, навіть ті, про які ми знаємо менше".

Вчені описали понад 20 000 видів плоских хробаків, але немає можливості відобразити цю істоту в онлайн-повідомленнях. За словами дослідників, членистоногі становлять лише 16% смайлів тварин, хоча існує понад 1 мільйон описаних видів членистоногих порівняно з менш ніж 100 000 описаними видами хребетних.

"Додавання ще 20-30 смайлів для позначення відсутніх, але ключових організмів буде майже безкоштовним. Таке розширення може дати краще уявлення про те, наскільки широко біорізноманіття", - каже Маммола.

Деякі вчені вже намагалися зробити кроки, щоб відображати свої дослідження на клавіатурах телефонів за допомогою зображень замість слів. Наприклад, Ендрю Уайт, обчислювальний хімік, подав заявку на створення білкового смайлика минулого року. Але відбіркова комісія, до якої входять представники технологічних компаній, включаючи Apple, Meta та Microsoft, відхилила заявку.

"ДНК визнана мовою, яка кодує життя, але білки є фактичними агентами життя", - написав Уайт. "Я думаю, що наявність білкових смайлів була б корисною для наукової комунікації, подібно до того, як смайли ДНК стали символізувати досягнення в галузі геноміки та секвенування".

Але не все так сумно, як здається. Італійські дослідники все-таки виявили, що біорізноманіття емодзі збільшується. Так, кількість представлених тварин зросла з 45 у 2015 році до 92 у 2022 році і з часом почало краще відображати різноманітність істот. А огляд досліджень, проведений у 2019 році, показав, що природа занепадає безпрецедентними темпами в історії людства, і що види зникають все швидше і швидше.

"Наявність смайлика сигналізує про те, що організм цінний або досить важливий, щоб бути частиною щоденної розмови", - сказала Андерсон.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube