Вчені відкрили рецепт ідеального еспресо: секретний інгредієнт доступний кожному

Додавання води в процесі помелу знижує кількість електроенергії, що виробляється між зернами

Кава та електроенергія
Дослідники об'єднали зусилля з експертами вулканів

Про те, як приготувати ідеальну каву йдуть давні суперечки. Але тепер група вчених стверджує, що знають відповідь та виявили секретний інгредієнт ще до того, як починається подрібнення кавових зерен. Дослідники з Університету Орегона в США виявили, що невелика кількість води (зерна досить просто помити, багато додавати води не можна, інакше може статися коротке замикання), додана в кавові зерна перед процесом помелу, дозволяє отримати більш щільний і смачний еспресо. А це, за їхніми словами, допоможе бариста та промисловим виробникам кави подолати серйозну перешкоду, пише Тheguardian.

Справа в тому, що коли кава перемелюється, тертя між зернами створює електрику, внаслідок чого частки злипаються у кавомолці. А дослідження, у свою чергу, показало, що додавання води в цей процес знижує кількість електроенергії, що виробляється, та призводить до меншої кількості відходів кави і більш сильного смаку. Вчені також виявили зміни у способі заварювання еспресо при поєднанні води з різними методами помелу.

"Вода не тільки зменшує статичну електрику і, отже, зменшує безлад під час подрібнення, але також може істотно вплинути на інтенсивність напою і, потенційно, на якість напою. можливість отримати доступ до вищих концентрацій корисних смаків", - сказав Крістофер Хендон, доцент кафедри хімії в Університеті Орегону.

Дослідження також вивчало, як електрика впливає на смак кави. Вчені об'єднали зусилля з експертами вулканів, які вивчають електричну активність під час вивержень. Цей процес, за словами дослідників, схожий на заварювання кави.

"Під час виверження магма розпадається на дрібні частинки, які виходять із вулкана у вигляді великого шлейфу. Ці частинки труться одна об одну і заряджаються настільки, що утворюють блискавку", - пояснив Джошуа Мендес Харпер, доцент кафедри електротехніки та обчислювальної техніки Портлендського державного університету. "У спрощеному вигляді це схоже на помел кави: ви берете зерна і перетворюєте їх на дрібний порошок".

Потім дослідники виміряли різні типи кавових зерен, враховуючи країну походження та колір обсмажування кави. Крім того, вони відзначили методи обробки кави та врахували, чи була кава митою, без кофеїну або натуральною. І, як з'ясувалося, це не вплинуло на кількість виробленої електроенергії. А наступним кроком дослідників буде розшифрування коду створення ідеальної кави.

"Тепер ми знаємо, які налаштування помелу використовувати для приготування еспресо, що відтворюється, і ми можемо спробувати зрозуміти, які фактори викликають сенсорні відмінності в смаку кави", - додав Крістофер Хендон.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube