Важливий для Чернігівської, Київської та Сумської областей! В Україні відновили один з найбільших мостів

Тепер одразу жителі одразу кількох регіонів зможуть простіше добиратися до дому

Відновлений міст на Чернігівщині
В Україні відремонтували один з найбільших мостів, який постраждав на початку повномасштабного вторгнення

На Чернігівщині знову відкрили рух одним з найбільших мостів, який було зруйновано на початку повномасштабної війни. Тепер місцевим жителям не потрібно буде об'їжджати інші регіони зайвим колом, щоб доїхати додому.

Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України. Зазначається, що йдеться про 400-метрову переправу через річку Сейм, недалеко від Батурина. Експерти підкреслили, що цей міст важливий не тільки для Чернігівської, але й для Сумської та Київської областей. Тепер, коли рух мостом відновили, транспортне сполучення між цими регіонами суттєво покращилося.

В уряді нагадали, що цей міст було зруйновано ще на початку повномасштабної війни. Уже після деокупації місцеві жителі, щоб доїхати до Ніжина, Батурина або інших міст, повинні були об'їжджати через Сумську область. Це також було серйозною проблемою для аграріїв: адже їм доводилося долати зайві кілометри, щоб доставляти вантажі.

Зазначається, що ще влітку 2022 року Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Агентством відновлення та Держспецтрансслужбою зробили тимчасову переправу через річку Сейм. Роботи з відновлення повноцінного мосту розпочалися вже влітку цьогоріч. Будівельники розібрали завали підірваного мосту, влаштували опори, змонтували балки прогонової будови, монолітні плити, нанесли шар гідроізоляції та два шари асфальтобетонного покриття. Для безпеки громадян також встановили новий тип металевого огородження та системи освітлення мосту.

"Мінвідновлення системно продовжує відбудову зруйнованих та пошкоджених мостів. Тільки на Чернігівщині рух відкрито вже через 5 переправ. А всього з початку року по всій Україні відновлено 13 мостів. Ще на 65 тривають будівельні роботи", - нагадали в міністерстві. 

Відбудова України

За підрахунком Київської школи економіки, за рік повномасштабної війни російські окупанти пошкодили понад 150 тисяч помешкань, понад 1,2 тисячі закладів охорони здоров'я, понад 3 тисячі закладів освіти, близько 1,8 тисячі об'єктів культури, а також майже 350 релігійних споруд, понад 120 залізничних вокзалів тощо. Водночас уряд вже розпочав проєкт відновлення України. Зокрема, залучають міжнародних партнерів: наприклад,  у відновленні Маріуполя візьме участь Греція, Харкову допомагатимуть США і Туреччина, Данія взяла шефство над Миколаївською областю, країни Балтії – над Житомирщиною, Чехія готова взятися за відновлення Дніпропетровської області, а Австрія – Запорізької. 

Також представник української служби розвідки Андрій Юсов розповідав, що російські військові, які потрапили в український полон, залучаються до відбудови пошкоджених об'єктів. За словами Юсова, це можливо, згідно Женевських конвенцій. При цьому він додав, що йдеться про неважку роботу, за яку російські полонені отримують заробітну плату (такі вимоги міжнародного права). 

"Для нагляду, для забезпечення охорони, працівники цього обʼєкту працюють та отримують гроші зусиллями української держави. Звичайно, такі гроші виділяються", - зазначив Андрій Юсов. 

Нагадаємо, раніше експерти розповідали, як відбувається відбудова в Україні на різних рівнях

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Вінниця
Дніпро
Донецьк
Житомир
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київ
Кропивницький
Луганськ
Луцьк
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Ужгород
Харків
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернігів
Чернівці