Ваучери від відомих торгових мереж: як працює нова шахрайська схема в Telegram

Не переходьте за підозрілими посиланнями та перевіряйте інформацію на офіційних ресурсах

Шахраї маскуються під популярні бренди
Шахраї маскуються під популярні бренди

У Telegram з’явилась нова шахрайська схема. Спритники обіцяють українцям гроші від імені відомих брендів, щоб зібрати особисті дані. Насправді ніяких грошей компанії платити не планують. 

Мережа магазинів EVA попереджає про шахраїв, які розповсюджують у соцмережах неправдиву інформацію про розіграш промокодів на 1500 грн. Нібито для отримання «подарунку» потрібно пройти опитування.

Ваучери від відомих торгових мереж: як працює нова шахрайська схема в Telegram 1

Раніше У Telegram поширювалась фейкова інформація нібито від імені Українського Червоного Хреста. Користувачам пропонують отримати неіснуючі соціальні сертифікати на покупки в мережі «Аврора» — два ваучери по 1000 гривень. Для їх отримання просили перейти за посиланням та ввести персональні дані. Не переходьте за підозрілими посиланнями та перевіряйте інформацію на офіційних ресурсах.

Кіберполіція про найбільш популярний спосіб шахрайства

Залишається дуже поширеною шахрайська схема, яка може зачепити кожного з нас. Зловмисники активно використовують месенджери (Telegram, WhatsApp, Viber) для розсилання повідомлень з проханням підтримати дитину в конкурсі або проголосувати за якусь дитячу команду чи групу. Іноді ці повідомлення можуть надходити навіть від імені ваших знайомих, чий акаунт був зламаний. 

Далі шахраї можуть запропонувати перейти на сайт, де потрібно “авторизуватися” і проголосувати. Вас можуть попросити сканувати QR-код, ввести свій номер телефону та одноразовий код з SMS. Якщо ви виконаєте такі дії, ваш акаунт може бути зламаний, і зловмисники отримають доступ до нього. Після цього вони можуть використовувати його для розсилки фішингових повідомлень, вимагати гроші або навіть читати ваші особисті повідомлення та переглядати фото і відео.

Щоб уникнути таких ситуацій:

  • перевіряйте, чи дійсно повідомлення надійшло від вашого знайомого. Зателефонуйте йому або задайте питання, на яке зможе дати відповідь тільки він;
  • не переходьте за підозрілими посиланнями;
  • не вводьте особисті дані на невідомих сайтах;
  • налаштуйте багатофакторну автентифікацію для всіх ваших акаунтів.

Як раніше повідомляв Інформатор, шахраї запустили нову схему — масово розсилають смс із текстом «Ви записані на прийом». У повідомленні навмисно не вказано, куди саме запис, щоб користувачі з цікавості натиснули на посилання, яке міститься в цьому смс. Якщо перейти за лінком у повідомленні, то зловмисники можуть отримати повний доступ до вашого телефона: особистих даних, фото, паролів та банківських додатків. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube